Votroci mají solidní sílu, jen musí zvládat bitvy s kvalitativně rovnými. Pokud ne, budou hrát o záchranu

Votroci mají solidní sílu, jen musí zvládat bitvy s kvalitativně rovnými. Pokud ne, budou hrát o záchranu

Východočeští Votroci zahájili svou prvoligovou pouť třemi remízovými výsledky 1:1 a v tabulce jsou bez prohry na deváté pozici se stejným bodovým ziskem jako osmá Sigma. 

"Doma" v boleslavském azylu už se Vlkanova, Rada, Prekop a spol. představili dvakrát, jak proti Bohemians, tak proti Liberci. Jaké to bylo hrát mimo svou tvrz, kterou čeká vydatná rekonstrukce?

"Musím říct, že se tam cítím dobře. Myslím, že i celý tým. Když jsme hráli na našem starém stadionu v Hradci bez fanoušků, bylo to špatný. Když přijde teď v Boleslavi na utkání patnáct stovek lidí, atmosféra je solidní. Je taková fotbalové. Azyl mi tedy vůbec nevadí," přednesl ostřílený ofenzivní bijec Pavel Dvořák, jenž osobní statistiky vůbec neřeší a žádnou gólovou metu pro Fortuna:ligy si po deseti druholigových trefách nestanovil.

"Spíš mi jde o to, abychom se pohybovali v klidném středu tabulky. Myslím, že na něj máme. Jen musíme zvládat zápasy proti kvalitativně rovným soupeřům. Pokud ne, budeme hrát o záchranu," varoval na serveru gol.cz bývalý mládežnický reprezentant Česka, jenž se vrátil k Votrokům v loňském roce.

Podle něj má současný Hradec solidní sílu. "V prvních třech kolech jsme uhráli naprosto tři shodné výsledky. Remízy jedna jedna. Neprohráli jsme, což svědčí o tom, že na první ligu určitě máme. Nebyli jsme horší než naši soupeři. Nad druhou stranu body po remízách přibývají strašně pomalu. Myslím, že jsme mohli mít o dva body víc. Stačilo, abychom dotáhli do vítězného konce jeden duel a naše situace by byla mnohem veselejší. Nedá se svítit. Ale myslím, že jsme si dokázali, že máme solidní sílu. Jen je potřeba v zápasech, jako proti Bohemce nebo s Karvinou, zlomit výsledek na naši stanu," přidal v interview pro Gól svěřenec nejstaršího trenéra prvoligového peletonu Miroslava Koubka.

O poznání těžší los však přijde do repre pauzy v nejbližší době. "Teď nás čekají tři těžké zápasy za sebou. Hrajeme na Slovácku, na Spartě a pak doma s Plzní. Když se na los člověk podívá, soupeři budí respekt. Papírově jsou tato tři mužstva jasnými favority. Jenže během základní části soutěže musíte hrát s každým dvakrát. A nikde přece není psáno, že s těmito mužstvy nemůžeme uspět, že se s nimi nedá hrát. Slovácko také v uplynulé, pro něj mimořádní sezoně, mělo na svém stadionu slabší období. Vzhledem k nadcházejícímu sledu zápasů je však velká škoda, že jsme v úvodních třech kolech aspoň jednou nevyhráli," uzavřel na stránkách gol.cz dvaatřicetiletý útočník s minulostí v Jihlavě, Sigmě i Slovácku.

Nejlepší střelec Baníku Lischka: Mám v těch situacích štěstí, doufám však, že se mě bude držet i nadále

Zdroj: gol.cz