Plzeň absolvovala trošku delší videorozbor. Bílek slibuje nátlakovou hru, ale ne bezhlavé útočení

Plzeň absolvovala trošku delší videorozbor. Bílek slibuje nátlakovou hru, ale ne bezhlavé útočení

Plzeň nebude moci pro domácí odvetu s the New Saints FC se zkušeným stoperem Lukášem Hejdou, u nějž přetrvávají problémy se zády. Naproti tomu už s Viktorií začal trénovat Aleš Čermák a hlavní trenér Michal Bílek je rád, že má na pravé straně z čeho vybírat - k dispozici jsou jak Milan Havel, tak Radim Řezník.

"Vzhledem k tomu, že jsme ve Walesu prohráli 2:4, tak jsme měli trošku delší videorozbor. Soupeř je vlemi nebezpečný v přechodu, potrestal nás v několika situacích. My budeme chtít samozřejmě útočit, ale ne bezhlavě, defenziva musí být pevnější. V lize bychom za výsledek 2:1 byli rádi, teď víme, že to musí dopadnout jinak. Ono i v Cardiffu jsme měli zápas v režii, ale chybovali jsme, toho se musíme vyvarovat. Efektivita musí být lepší, třeba proti Slovácku jsme měli více šancí než jen na dva góly," připomněl na předzápasové tiskové konferenci šéf plzeňské lavičky.

Co by mohlo na velšského soupeře platit? "Ideální varianta je dát brzký gól a soupeře znervóznit, o to se budeme snažit. Od začátku budeme chtít hrát nátlakově. Nabízí se i varianta s dvojící útočníků, ale uvidíme, jak tomu bude ve čtvrtek. O sestavě ještě nejsem rozhodnutý. Do zápasu jednoznačně musíme vstoupit aktivně a vytvářet si hodně střeleckých příležitostí. Dostávat balon do pokutového území a tam musíme být efektivnější než při posledním utkání. Nic jiného nepřipadá v úvahu. Střelba ze střední vzdálenosti je něco, co nám trošku chybí. Je třeba se do toho pouštět a v okruhu 20-25 metrů před bránou to zkoušet. Dá se očekávat, že budeme mít více ze hry a dobývat soupeřovu obranu," předpověděl bývalý stratég české reprezentace.

Současně je ale třeba neinkasovat, což se západočeské značce v nové sezoně ještě nepodařilo a to už šla do akce šestkrát. "Musíme si ale dávat pozor na ztráty a rychlý přechod ze strany hráčů The New Saints. Musí být vše vyvážené," varoval šestapadesátiletý trenér pětinásobného mistra Česka.

Rozjetý Beauguel: Cítím se sebevědomě, pro hráče je důležité, když se cítí užitečný pro tým a pro trenéra

Zdroj: fcviktoria.cz