Vlkanova: Jsme tým, který má hrát 1. ligu. Ověřili jsme si, že můžeme být lepší než některé ligové týmy

Vlkanova: Jsme tým, který má hrát 1. ligu. Ověřili jsme si, že můžeme být lepší než některé ligové týmy

Jestli má někdo s azylem v Mladé Boleslavi problém, kapitán stále neporažených Votroků Adam Vlkanova to není. Zažil už to ostatně i v sezoně 2016/2017 a hraje se mu tam dobře, s tím, že atmosféra je na místě rozhodně lepší než na Malšovickém stadionu.

Co mu ukázala dosavadní tři ligová kola? "Že do ligy patříme, že jsme tým, který ji hrát má. Jenom je škoda, že zápasy nezvládáme s větším bodovým ziskem. Ve všech jsme byli lepší, musíme proměňovat šance. Hlavně jsme si ale ověřili, že můžeme být lepší než některé ligové týmy. Bezprostředně po zápase mě vždycky mrzelo, že jsme nezískali víc bodů. Když jsem se ale nad tím později zamyslel, řekl jsem si, že jsme aspoň neprohráli. Aspoň nějaké body jsme získali," uvedl v interview pro fchk.cz svěřenec trenéra Miroslava Koubka.

Byť je záložníkovi stále teprve 26 let, v mužstvu už je služebně nejstarší a může tak jednotlivé kádry porovnávat. "Věřil jsem nám. Jsme sehraní, už když jsme postupovali, cítil jsem z týmu sílu. Víme, co kdo od koho může čekat, to nám pomáhá. Hned na začátku jsme si ověřili, že ligové týmy nejsou o třídu lepší. Samozřejmě, zápasy s těmi nejlepšími, Slavií a Spartou, ještě přijdou, ale i v nich můžeme svou hrou překvapit a nějaké body sebrat," pokračoval na fchk.cz nositel čísla osm.

Výhodou je, že je tým už nějaký čas pohromadě. "Myslím, že to je hodně znát. Je základ, že jsme si na sebe zvykli, že se tým moc nezměnil. Podle statistik to tak je, všechny soupeře jsme zatím přeběhali. Podle mě ale mezi tím a úspěchem úplně přímá úměra není. Je dobré běhat, být agresivní, ale musíme přidat fotbalovost, když si vytvoříme šance. Pozitivní je, že se do nich dostáváme," mnul si ruce Vlkanova.

Nejbližší los však není snadný. Nejbližší ligový vítr zavane Hradec na těžkou půdu Slovácka, které do toho chce po neúspěchu v Evropě šlapat alespoň ve Fortuna:lize. "Bude to boj, bude to běhavé. Viděl jsem jejich poslední zápasy, jsou ochotní běhat. Jsou kvalitní tým, v poslední době to ukazují. Beru to jako první ze série testů proti týmům, které hrají nahoře. Každý z nás na to čeká, s takovými soupeři chceme hrát. Věřím, že z těchhle nadcházejících zápasů nějaké body získáme. Určitě ukážou, na co máme. Myslím ale, že i v poháru s Plzní jsme si ověřili, že na tyhle týmy dokážeme hrát, že můžeme být uvolnění a hrát mnohem lepší fotbal," uzavřel na fchk.cz Vlkanova.

Cítil jsem, že takhle už žít nechci, přiznává Podaný, jenž opustil prvoligové trávníky a přesunul se do jiné role

Zdroj: fchk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.