Pro nás je dobře, že nás v lize začínají brát vážně, mne si ruce Sadílek. V koncovce ale přiznává trápení...

Pro nás je dobře, že nás v lize začínají brát vážně, mne si ruce Sadílek. V koncovce ale přiznává trápení...

Poslední ligové vystoupení Slovácku na plzeňské půdě zrovna dvakrát nevyšlo. Svěřenci kouče Martina Svědílka chtějí špatný výkon odčinit již v nejbližším kole proti Hradci Králové...

"Chceme si zlepšit reputaci po posledním zápase v Plzní, protože co jsem tady zažil, tak to byl snad jeden z nejhorších zápasů, co jsme zahráli a potřebujeme to odčinit. Hrajeme doma, takže by bylo fajn, kdybychom to zvládli a naladili se opět na vítěznou vlnu," uvedl na webu fcslovacko.cz důležitý středopolař mužstva z Uherského Hradiště Lukáš Sadílek.

Výjezd na západ Čech si nedokázal vysvětlit, ale občasné výpadky považuje na normální. "Asi se to někdy stane, že přijde zápas, kdy to prostě nejde. Na druhou stranu jsme bojovali i v oslabení, a i když to nešlo fotbalově, tak jsme tam mohli uhrát alespoň bod, ale takový zápas může být jeden za sezonu, takže v zápase s Hradcem se to nesmí opakovat," varoval starší bratr Michala Sadílka, jehož čekají opět boje v nizozemské Eredivisii.

Jeho tým už dávno není ligovým otloukánkem, který by se měl krčit někde ve druhé polovině tabulky. "Pro nás je dobře, že nás v lize začínají brát vážně, ale je potřeba udržet nějakou výkonnost. Za to postavení vděčíme úspěšné loňské sezóně, ale nechceme, aby to skončilo u jedné sezóny. Naopak, chceme tu naši pozici potvrzovat," přidal na fcslovacko Sadílek, jenž zatím v úvodních duelech nového ročníku pozici produktivního borce nepotvrdil. "Mrzí mě, že jsem zatím týmu v těch třech zápasech nepomohl brankou, nebo asistencí. Je potřeba to prolomit. Někdy stačí náznak, a pak už to jde, ale je potřeba to zlomit. Teď se celkově v koncovce trápíme. Minulou sezonu nám tam padalo skoro všechno a nyní se na to strašně nadřeme, ale musíme tomu jít naproti a já věřím, že to prolomíme. Trenér nás nabádá, abychom víc stříleli a snažíme se pracovat na tom, abychom byli kvalitnější v šestnáctce."

Votroci, které na jeho soubor čekají v neděli, však v tomto ročníku stále ještě neprohráli, když si na své konto připsali tři remízové výsledky. "Ještě neprohráli a viděl jsem nějaké pasáže z jejich zápasů a musím říct, že je to kvalitní tým, který hraje slušný fotbal. Nečeká nás nic jednoduchého, ale tak to v lize prostě je a my chceme vyhrát. Nic jiného nebereme. Hrajeme doma, takže doufáme, že společně s našimi fanoušky utkání zvládneme a užijeme si další vítěznou děkovačku," uzavřel na klubovém webu kolega Petržely, Kadlece a spol.

Škoda: Slavia? Klukům do kabiny určitě něco slíbím, na hecování ale ani nemám chuť

Zdroj: fcslovacko.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.