Když srovnáte Spartu před dvěma lety a teď, momentálně vidíte tým, kde bojuje jeden za druhého, míní Rosický

Když srovnáte Spartu před dvěma lety a teď, momentálně vidíte tým, kde bojuje jeden za druhého, míní Rosický

Sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický Jiřímu Hoškovi ze serveru seznamzpravy.cz přiznal, že to bývalí trenéři Zdeněk Ščasný, Václav Jílek či Václav Kotal neměli na Letné zrovna dvakrát jednoduché.

"Měli tady ještě hráče, které třeba nechtěli, my jsme měli strašné trable se jich v uvozovkách zbavit. Měli obrovské kontrakty a je těžké z těchto kluků udělat tým, když si to tady chtějí jenom odsedět. Každý trenér s těmito hráči měl problémy skoro při každém tréninku, čili to byla i pro trenéry opravdu složitá doba," uvedl na portálu seznamzpravy.cz "Rosa".

Současné mužstvo Pavla Vrby už ale považuje za zdravé. "Když srovnáte Spartu před dvěma lety a teď, a nebavme se o fotbalové technice a podobně, tak momentálně vidíte tým, kde bojuje jeden za druhého. Očekávání jsou ale větší a rychlejší než naše plánované změny," doplnil na seznamzpravy.cz sparťanský funkcionář.

Sportovní cíle jsou dané. "Aby historicky nejsilnější český klub byl každý rok v Evropě, zvýšit prestiž klubu i prestiž hráčů, jejich ceny samozřejmě v takovém případě půjdou nahoru. No a bojovat každý rok o ligový titul,“ doplnil Rosický, jehož slova nabídl web seznamzpravy.cz.

Podceňovat nejde ani finanční stránka věci - další metou je to, aby si klub dokázal poradit i bez přičinění jeho vlastníka. "Nebýt odkázaný jenom na majitele, který jednou za rok přijde a bohužel zalepí velkou díru v rozpočtu. Ale myslím, že se tohle hodně změnilo od příchodu Františka Čupra, který na to hodně dbá," uzavřel na seznamzpravy.cz představitel dvanáctinásobného českého šampiona, jenž by se neděsil ani scénáře, kdyby jednou Daniel Křetínský ze Sparty odešel. V takovém případě by se podle něj musela změnit strategie...

Vrba vysvětlil, proč vsadil na Štetinu a posadil Panáka. Kdy očekává návrat většiny marodů?

Zdroj: seznamzpravy.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.