Rodí se na Střeleckém ostrově nová hvězda? Kdyby Bassey proměnil vše, Dynamo už by ho za týden nemělo

Rodí se na Střeleckém ostrově nová hvězda? Kdyby Bassey proměnil vše, Dynamo už by ho za týden nemělo

Dvaadvacetiletý nigerijský forvard Fortune Bassey má za sebou své nejvydařenější vystoupení v české nejvyšší soutěži, kterou doposud zakusil desetkrát.

Po střetu Dynama České Budějovice se Sigmou Olomouc (3:3) byl bývalý útočící hráč Ústí nad Labem či Vlašimi, jenž má v této sezoně na kontě během 189 odehraných minut na kontě 2 přesné zásahy, chválen jak vlastním týmem, tak soupeřem...

"V zápase předvedl opravdový nadstandard. Byl to hráč, kterého jsme v zápase nemohli vůbec chytit. My ho ale měli načteného, protože jsme ho viděli hrát minulý týden proti Baníku a také tam podal velmi dobrý výkon. Při gólu do sítě Baníku ukázal, že je na tom výborně technicky a navíc ukázal, že je i velmi rychlý. Myslím, že Budějovice sáhly po opravdu velmi dobrém hráči a že by to mohl pro ně být i do budoucna povedený tah," ocenil protivníka Václav Jílek.

Jeho svěřence Václava Jemelku Bassey jednoduše zaskočil. "Upřímně musím říct, že jsme ho asi trochu podcenili. Trenér nás na něj před zápasem upozorňoval, ale nedařilo se nám ho dostupovat a souboje s ním jsme prohrávali. Ukázal, že je velmi silný, dobře technicky připravený a navíc velmi rychlý," pokračoval ve chvalozpěvech stoper s minulostí v belgické First Division A.

Ruce si samozřejmě mnul jeho nadřízený David Horejš, jenž v letní přestávce přivedl na Střelecký ostrov také Ondřeje Mihálika a Michala Škodu. "K výkonu Fortuna se není potřeba ani vyjadřovat. Dle mého to byl jednoznačně nejlepší hráč na place. Kdyby proměnil všechny ty šance, co si vytvořil, tak bychom ho tady za týden už asi neměli. V tréninku pracuje výborně, o místo v sestavě si řekl a ty jeho výkony jsou opravdu skvělé a na hřišti je pro celý tým nesmírně platný." zaznělo z úst šéfa Dynama, jehož lichotky zazněly na stránkách dynamocb.cz.

Nadšen byl z mladíka také ostřílený zadák Martin Sladký. "Fortune hrál dva poslední zápasy v základní sestavě a v obou hrál skvěle. On navíc dobře zapadl do kabiny, snaží se komunikovat i česky a kluk je to úplně v pohodě. Všichni věříme tomu, že bude pro tým stejně prospěšný jako v těchto posledních dvou zápasech," zakončil devětadvacetiletý fotbalista, jenž dříve hrál i za Viktorii Plzeň, Táborsko nebo právě Sigmu.

Za pár dní čeká na Dynamo poslední Slovan Liberec. Ten už zářícího Basseye vzhledem k postavení v tabulce a nutnosti bodového zisku nepochybně nepodcení...

Nejdelší a nejvážnější absence v Edenu jde za Plavšičem. Jak to vypadá s Olayinkou?

Zdroj: dynamocb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.