Vyjádření Karafiáta ničemu neprospívá. Jsme národ plný podezření, hlásí Fukal

Vyjádření Karafiáta ničemu neprospívá. Jsme národ plný podezření, hlásí Fukal

Internacionál Milan Fukal nečekal, jak si Slavia poměrně snadno po nešťastném dvojzápase s Ferencvárosem poradí s výjezdem do Mladé Boleslavi.

O tamní družině trenéra Karla Jarolíma, která se v létě posílila např. o Marka Suchého či Milana Škodu, má totiž vysoké mínění. "Já letos Boleslav považuju za výborné mužstvo, které bude útočit na nejvyšší příčky. Důležitým okamžikem byl neuznaný gól domácích za bezbrankového stavu, kdyby vedli, měla by to Slavia o mnoho těžší," upozornil ve svém sloupku pro aktualne.cz bývalý zadák Jablonce či Sparty.

V dotyčné souvislosti kroutil hlavou nad pozápasovými slovy Ondřeje Karafiáta, jenž cítil křivdu. Šestadvacetiletý zadák přitom hostuje v Boleslavi právě ze Slavie, kde má smlouvu až do léta 2024. "Vyjádření Ondřeje Karafiáta, který prohlásil, že na druhé straně by se takový útočný faul nepískal, ničemu neprospívá. Chápu, že se něco řekne těsně po prohraném zápase v emocích, zažíval jsem to mnohokrát, ale od toho jsou rozhodčí, by situaci posoudili. Navíc ji zkoumal i VAR, jenž má možnost všechno probrat s nadhledem. My jsme však národ plný podezření. Nevím, jestli by Karafiát mluvil stejně, kdyby po takovém střetu dostala gól Boleslav a byl by uznán," pokračoval exreprezentant s minulostí v bundeslize, jehož slova nabídl portál aktualne.cz.

"Slavii pomohli dva útočníci. Jan Kuchta přiznal, že čekal, až brankář Šeda začne s míčem kouzlit, a nachytal ho. Pokud se skutečně na to připravoval a soustředil, prokázal, jaký je to borec, jaké má sebevědomí. Slavia musí být ráda, že takového hráče má, je pro mužstvo nesmírně platný. Stejně tak Ivan Schranz. Hosté ve druhé půli, kdy hráli v početní převaze, zahazovali jednu vyloženou šanci za druhou, až Schranz našel klid a proměnil ji. V tom je jeho obrovská síla," pochválil jednu z letních akvizic sešívaného "S" webem aktualne.cz citovaný Fukal.

Nejdelší a nejvážnější absence v Edenu jde za Plavšičem. Jak to vypadá s Olayinkou?

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.