Hložek není hroťák, bez Juliše zůstal v útoku sám a podle odborníků se nejde divit, že se mu tam moc nedaří...

Hložek není hroťák, bez Juliše zůstal v útoku sám a podle odborníků se nejde divit, že se mu tam moc nedaří...

Devatenáctiletý sparťanský talent Adam Hložek už si sice v nové sezoně Fortuna:ligy připsal dvě branky, k čemuž potřeboval čtyři starty a 336 odehraných minut, nicméně ve čtyřech pohárových duelech síť nerozvlnil a od nejproduktivnějšího hráče celého minulého ročníku se možná čekalo ještě kapku více.

Podle expertů by to mohlo souviset jak s nedostatečnou dovolenou po dlouhé sezoně, tak se špatně zvoleným postem v letenské sestavě...

"Adam není hroťák, bez Juliše zůstal v útoku sám, pere se tam se stopery. Nelze se divit, že se mu tam moc nedaří, vždyť v současné fotbalové Evropě to umí jen Messi. Mnohem výhodnější by pro něj bylo místo na levém okraji útočné formace," pronesl na stránkách aktualne.cz bývalý sparťanský záložník Václav Němeček, podle nějž potřebuje k dalšímu kroku kupředu vedle sebe kvalitní spoluhráče.

S oním tvrzením souhlasí i vicemistr Evropy z roku 1996 Martin Frýdek. "Na hrotu útoku mu chybí spoluhráč, sám se v souboji se stopery těžko prosazuje. Jeho velkou zbraní je úžasné zrychlení, takže by mu určitě víc vyhovovalo místo křídelního nebo podhrotového útočníka," citoval web aktualne.cz slova dvaapadesátiletého odborníka, jehož synové nyní hrají za Luzern, respektive Liberec.

V podobném duchu hovořil i exletenský šéf Zdeněk Ščasný. "Je to věc trenéra, kam ho postaví, nicméně Adamovi by podle mě více vyhovovala pozice pod hrotem. Měl by tam víc prostoru na přihrávku i na střelbu," přidal na aktualne.cz někdejší vůdce Panathinaikosu Atény.

A jak vše vidí historicky nejlepší střelec Sparty v evropských pohárech? Ten by ho v útoku klidně nechal, ale jen ve společnosti Lukáše Juliše. "Oba by si navzájem pomáhali, což se projevovalo i v jejich produktivitě. Když je Adam sám, tak do vápna to ideální útočník není. Umí udržet míč, což často v přehuštěné obraně soupeře není možné. Nemůže tam využít ani své rychlosti," upozornila na aktualne.cz současná hvězda jihočeského Olešníku.

Když srovnáte Spartu před dvěma lety a teď, momentálně vidíte tým, kde bojuje jeden za druhého, míní Rosický

Zdroj: aktualne.cz