Almási o spolupráci s Kuzmanovičem: Oba cítíme jeden druhého, zatím nám to klape, ale nechci to zakřiknout

Almási o spolupráci s Kuzmanovičem: Oba cítíme jeden druhého, zatím nám to klape, ale nechci to zakřiknout

Když přicházel dvaadvacetiletý slovenský dlouhán Ladislav Almási na Bazaly, nečekalo se, že by zaplul do základní sestavy Baníku ihned. Ovšem stalo se a i díky němuž zřejmě Ostravu opustí nevyužitý Tomáš Zajíc, jenž přitom byl ještě v minulé sezoně ofenzivní volbou č. 1.

Obr s minulostí v Akhmatu Grozny, Ružomberoku, Petržalce, Šamorínu, Dunajské Stredě či Senici sice v úvodních čtyřech kolech rozvlnil síť pouze jednou, ale vidět a cítit je dostatečně, s tím, že si v ofenzivně náramně rozumí s probuzeným Nemanjou Kuzmanovičem...

"Oba cítíme jeden druhého, kdo kam nabíhá. Snažím se mu udělat větší prostor, aby měl místo k náběhu, ale i já umím nabíhat. Zatím nám to klape, nechci to zakřiknout. Věřím, že to bude v nejbližších zápasech klapat ještě víc," uvedl po duelu s Pardubicemi svěřenec trenérského tandemu Smetana - Galásek, jehož slova zazněla na stránkách fcb.cz.

Dostatek prostoru dostává i o dva roky starší letní posila z Mladé Boleslavi Jiří Klíma, jenž také přesáhl 190 centimetrů. "Když není konkurence, člověk se uspokojí, hráč netrénuje podvědomě tak naplno, jak by měl. Ostatní útočníci jsou taky kvalitní, já udělám vždy vše pro to, abych byl v sestavě. A pak už je to na trenérovi," přednesl na fcb.cz bývalý mládežnický reprezentant našich východních sousedů, který zatím patří k objevům sezony.

Spokojen je i hlavní trenér a to i přesto, že by někdo možná čekal ještě výraznější gólový zápis. "Proto je tady, proto má místo v sestavě, proto má důvěru. Umí podržet balon, jít do tahu, přihrát. Góly? On je bude dávat. Když ho vidíme na tréninku, on je dávat umí," ubezpečil ostravskou obec Ondřej Smetana.

Jarošík: Chci být náročný. I v tréninku. Kluci v Prostějově na to ještě nejsou moc zvyklí, chvilku to bude trvat

Zdroj: fcb.cz