Fillo: Musím uznat, že jsem nepříjemný protihráč, ale vím, že je spousta hráčů, kteří mě respektují

Fillo: Musím uznat, že jsem nepříjemný protihráč, ale vím, že je spousta hráčů, kteří mě respektují

Pětatřicetiletý zlínský bek Martin Fillo, jehož bilance v české lize je 336 duelů a 51 nastřílených gólů, je profesionálem již sedmnáct let.

Ševci jsou pro bývalého hráče Plzně, Brentfordu, Stavangeru, Boleslavi, Příbrami či Teplic již osmým klubem v pořadí. "Pravda je taková, že jsem začal brzo, když jsem v 18 poprvé nakoukl do ligy. Teď je mi pětatřicet let, takže ta má kariéra už je docela dlouhá. Sedmnáct let hraji ligu, čili když se na to člověk podívá tímto úhlem, není to tak hrozné. Každopádně jsem nepočítal s tím, že budu takhle cestovat a že těch klubů bude tolik," ozřejmil v rámci interview pro fcfastavzlin.cz trojnásobný reprezentant Česka.

Adaptace na nové prostředí mu žádné velké potíže nedělá. "Má to své pro a proti. Když musíte měnit působiště a vytrhnout rodinu z toho svého prostředí, tak to především pro ně není moc příjemné. Na druhou stranu člověk pozná během kariéry hodně lidí, udělá si hodně známostí, pozná nová města. V něčem je to příjemné, v něčem méně, ale patří to k mému povolání. Dokud budu hrát, tak má rodina musí počítat s tím, že se budeme stěhovat tam, kde budu hrát," pokračoval na klubovém webu svěřenec kouče Jelínka.

Podle některých názorů je Fillo v rámci Fortuna:ligu jedním z nejméně oblíbených hráčů. Co na svou pověst "zlého muže" říká? "Vždycky jsem chtěl vyhrát za každou cenu. Musím uznat, že jsem nepříjemný protihráč. Nikdy jsem nikomu nic nedaroval, vždy do toho dal všechno a možná proto někteří hráči v lize mě nemají rádi, ale vím, že je spousta hráčů, kteří mě respektují," uzavřel na fcfastavzlin.cz milovník tetování, jenž v devatenácti letech odmítl přestup do Sparty, protože věděl, že by v tehdejším letenském souboru na čele s Poborským, Šimákem, Kováčem a spol. neměl šanci.

Růsek: Do Sigmy jsem přišel v pozici útočníka č. 5, je skvělé, že jsem se dokázal tak brzy prosadit do základu

Zdroj: fcfastavzlin.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.