Masopust: Dokázali bychom si představit, že budeme více vyladění, musím říct, že to není úplně příjemné

Masopust: Dokázali bychom si představit, že budeme více vyladění, musím říct, že to není úplně příjemné
OBSAHUJE VIDEO

S Ferencvárosem to Slavii možná trochu smolně nevyšla a chyběl jeden jediný gól. Další zklamání už si sešívaná kabina připustit nechce a to i přesto, že se jí postavil do cesty úřadující šampion polské Ekstraklasy Legia Varšava na čele s Tomášem Pekhartem.

"Je to pro nás hrozně důležitý zápas. Nepovedla se nám kvalifikace o Ligu mistrů, kterou jsme si hodně chtěli zahrát. Teď máme šanci bojovat o Evropskou ligu, kde se nám v posledních letech dařilo, dvakrát jsme se dostali do čtvrtfinále. Naše motivace je maximální, chceme uspět a postoupit do základní skupiny. Věřím, že to urveme," přednesl na tiskové konferenci univerzál Lukáš Masopust.

Dokázal by srovnat sílu Ferencvárose a Legie? "Očekávám, že to bude náročnější zápas, než který jsme sehráli s Ferencvárosem. Jak silově, tak kondičně. Hrají v trošku jiném rozestavení, věřím, že nám to bude vyhovat. Co jsme se na reprezentaci bavili s Tomášem Pekhartem, mají na stranách velmi rychlé hráče, takové motorky. Jsou na tom vytrvalostně velmi dobře. Tak uvidíme, jak nám to bude sedět," pokračovala na slavia.cz bývalá opora Jablonce.

Necítí mistr Fortuna:ligy větší tlak než jindy? "My ve Slavii jsme na tlak zvyklí před každým zápasem, chceme tady každý zápas vyhrát. Necítím větší tlak, než je tomu před ostatními duely. Do toho dvojzápasu jdeme s tím, že ho musíme zvládnout," burcoval kolega Stanciua, Koláře, Simy a spol.

Slávisté mají aktuálně hodně zraněných, sestava tedy ještě nemůže být stoprocentní a nejsilnější. "Musím říct, že to není úplně příjemné. Já osobně jsem první zápas sehrál hned ten mistrovský. Zvykáme si. Na reprezentaci jsem navíc hrál s jinými spoluhráči, teď jsem zpátky doma, zase je to trochu jinačí. Asi bychom si všichni dokázali představit, že budeme na startu sezony, který je pro nás nesmírně důležitý, více vyladění. Není to jednoduchá situace. Ale cítím, že tým si sedá, zvykáme si zpátky na sebe, zažíváme si automatismy, na které jsme byli zvyklí na konci sezony. Věřím, že to bude jenom gradovat," uzavřel optimisticky naladěný osmadvacetiletý fotbalista, jehož slova zazněla na stránkách slavia.cz.

Slavia s Legií Varšava a s Baníkem, Sparta s Hradcem, Plzeň s CSKA Sofia a s Karvinou, Arsenal - Chelsea!

Zdroj: slavia.cz