Londýnské derby ovládla Chelsea, Rudí ďáblové se trápili na půdě Southamptonu

Skvělý vstup do nového ročníku Premier League prožívají fotbalisté Liverpoolu. Na staru soutěže nejdřív vyřídili 3:0 Norwich a v kole druhém si poradili i houževnatým Bunley, jenž porazili 2:0. I hosté ale předvedli velmi dobrý výkon.

Nebývá obvyklé, aby si nějaký tým vytvořil proti Liverppolu v utkání hned tři vyložené šance. Burnley se to podařilo, ani jedna ale neskončila v bráně. A to možná i proto, že ani na lavičku se nevešel český reprezentant Matěj Vydra.

To v dresu profesorsky hrajícího Liverpoolu se už v první půli prosadil umístěnu hlavičkou Diogo Jota, na jehož trefu navázal po přestávce Sadio Mané, jenž využil pobídku od Trenta Alexandera-Arnolda.

Liverpool tak zvítězil 2:0, ještě více branek ale nasázel jeho hlavní konkurent Manchester City. Ten se do sítě Norwiche prosadil hned pětkrát a dokráčel k pohodlnému vítězství 5:0. Po vlastním gólu Krula se do sítě postupně trefili Grealish, Laporte, Sterling a Mahríz.

V dalších zápasech uhrál nováček z Brentfordu bod za remízu 0:0 na hřišti Crystal Palace, Leeds remizoval 2:2 s Evertonem, Aston Villa přetlačila 2:0 Newcastle a Brighton porazil 2:0 mátožný Watford.

Londýnský Tottenham ve druhém kolo nejvyšší ostrovní soutěže zavítal na půdu Wolvers. Hosty poslal do vedení již v deváté minutě Alli a Spurs dokázali hubený náskok udržet až do závěrečného hvizdu.

Manchester United se trápil na hřišti Southamptonu. Po půlhodině hry si vlastní branku připsal Fred, ale po změně stran dokázal srovnat stav Greenwood. Další gól ale do konce utkání nepadl, proto si oba celky body rozdělily.

Londýnská Chelsea změřila síly v rámci derby s Arsenalem a po závěrečném hvizdu se radovala ze zisku tří bodů. Obě trefy Blues padly v první půli a postarali se o ně Lukaku a James.