Hvězdná podívaná. Kolik stojí lístky do letošní Premier League?

Hvězdná podívaná. Kolik stojí lístky do letošní Premier League?

Premier League patří tradičněmezi nejočekávanější ligové soutěže na světě. A zatímco miliony fanoušků sledují zápasy v přímém vysílání, nespočet dalších touží vidět svůj oblíbený klub na vlastní oči. Na kolik vás přijdou vstupenky, pokud si chcete užít anglické sportovní klání naživo? A proč se vyplatí sledovat před nákupem kurzy měn?

Letošní 30. ročník prestižní ligové soutěže pod taktovkou Anglické fotbalové asociace se nezadržitelně blíží. Podaří se úřadujícímu šampionovi, Manchesteru City, obhájit vítězství z minulé sezóny, nebo výherní trofej letos pozvedne jiný ze dvou desítek soupeřících týmů?

Kolik běžně stojí lístky na Premier League?

Ceny lístků na Premier League se běžně pohybují v řádechtisíců korun. Nejvícepeněz zaplatí fanoušci Kanonýrů – permanentky na zápasy Arsenalu stojí průměrně 891 liber (v přepočtu asi 26 043 Kč). Naopak příznivci West Hamu pořídí permanentky už od 320 liber (přibližně 9 533 Kč).

Nejen proto se před nákupem vstupenek vyplatí sledovat kurzy měn. Okamžitě získáte jasnější představu, na kolik vás živá podívaná vyjde, ať už si lístky zarezervujete online, nebo například využijete služeb sportovní cestovní kanceláře.

Při výpočtu konečné ceny je také třeba vzít v potaz, v jaké části hledištěsi vyberete místo. I při nákupu lístků na zápas Kanonýrů můžete ušetřit, pokud si zvolíte sedadlo ve vyšších řadách. Záleží na vás (a celkové obsazenosti stadionu), zda si rezervujete místo ve VIP zóně, nebo se spokojíte s levnější alternativou.

Kde dále sledovat Premier League?

Dáváte-li přednost televiznímu vysílání, můžete letošní ročník sledovat na kanále Premier Sport, která vysílací práva na stejnojmenném kanále poskytuje také operátorům O2 a T-Mobile.

Od roku 2022 ovšem nastane změna – exkluzivní práva na vysílání prestižní ligové soutěže totiž získala satelitní televize Skylink.

Ať už se rozhodnete pro návštěvu stadionu, nebo raději upřednostníte sledování zápasu z pohodlí domova, nezapomeňte, že další ročník Premier League začíná již v pátek 13. srpna.

Zdroj foto: wendy1704/ Pixabay.com