Se Slovinci se utkáme o druhé místo ve skupině. Je to klíč k postupu, uvedl nový trenér „Lvíčat“

Se Slovinci se utkáme o druhé místo ve skupině. Je to klíč k postupu, uvedl nový trenér „Lvíčat“

Do kvalifikace o mistrovství Evropy 2023 vstoupí reprezentace do jednadvaceti let v září. Nový trenér Jan Suchopárek a jeho tým vyzvou v září v domácích utkáních Slovinsko a Albánii. Právě Slovinsko považuje Suchopárek za největšího soupeře svého týmu o druhé místo ve skupině. Za jasného favorita na postup totiž považuje Anglii.

„Jsem plný očekávání. Věřím, že splníme úkol, který stojí před námi, to znamená uspět v kvalifikaci. Hned na úvod nás čekají dva těžké zápasy, které hodně napoví o dalším průběhu skupiny,“ uvedl na nominační tiskové konferenci Suchopárek, který ve funkci vystřídal Karla Krejčího, jenž skončil poté, co se „Lvíčatům“ nepovedlo postoupit na letošním malém EURO ze skupiny.

Na závěrečný turnaj, o který se česká jednadvacítka utká kromě Slovinska, Albánie a Anglie také s Kosovem a Andorrou, přímo postoupí vítězové skupin a nejlepší celek z druhých míst, zbylých osm týmů z druhých příček čeká baráž. Jistou účast mají pouze pořadatelské Rumunsko a Gruzie. „U nás ve skupině jsou Angličané jasní favorité. Postupový klíč se týká i týmu, který může postoupit ze druhého místa. Utkání se Slovinskem, které by mělo být společně s námi favoritem na druhé místo, je velice důležité,“ naznačil Suchopárek, jak moc pro jeho svěřence vlastně zářijový sraz bude.

„Věřím, že hráči i díky tomu, že většina z nich nastupuje v první nebo druhé lize, mají velice dobré vytížení a patří ke klíčovým hráčům svých týmů, budou v dobré formě. Věřím, že připravíme tým dobře na to, abychom uspěli,“ prohlásil dále vicemistr Evropy z roku 1996 ke svým nominovaným, z nichž se zatím jako jedinému střelecky povedlo prosadit Pavlu Šulcovi. Suchopárek však většinu hráčů zná i díky předchozímu působení v reprezentaci do 19 let. „Většina hráčů už byla v devatenáctce, kterou jsme měli na starosti v předcházejících letech. Jsou tam samozřejmě i kluci mladší, kteří mají oprávněnou kvalitu k tomu, aby byli v nominaci. Kostra týmu by měla být vytvořená z hráčů, které znám, to znamená z ročníku 2000,“ poznamenal trenér, jehož svěřenci vstoupí do kvalifikace zápasem se Slovinskem ve čtvrtek 2. září v Českých Budějovicích. S Albánii se pak utkaní na stejném místě o čtyři dny později.

Nominace "Lvíčat":

Brankáři: Vítězslav Jaroš, Matěj Kovář, Vladimír Neuman.

Obránci: Denis Donát, Michal Fukala, Adam Gabriel, Michal Hošek, Jakub Kolář, Martin Vitík.

Záložníci: Michal Beran, Lukáš Červ, Kryštof Daněk, Filip Kaloč, Adam Karabec, Michal Kohút, Štěpán Krunert, Tomáš Ostrák, Vojtěch Patrák, Tomáš Solil, Pavel Šulc.

Útočníci: Daniel Fila, Václav Sejk, Tomáš Zlatohlávek.

Zdroj: iSport.cz

Glosa Honzy Rajnocha: Slavia má padesátku a dominuje, Pastrňák v kotli? Milionovej kluk. Hradec má můj respekt, trenér Líšně mě zaskočil