Van Buren se asi v Bratislavě potká se Zrmhalem, o Takácse jeví zájem spousta klubů od nás i ze zahraničí...

Van Buren se asi v Bratislavě potká se Zrmhalem, o Takácse jeví zájem spousta klubů od nás i ze zahraničí...

Jediným doposud potvrzeným odchodem z Edenu je Petar Musa, jenž nabral směr Porto. Peter Olayinka, Jan Bořil, Mick Va Buren, David Zima nebo Laco Takács zatím zůstávají v sešívaných barvách. Je však pravdou, že u většiny z nich je změna pouhou otázkou času. Jak vše uprostřed tohoto pracovního týdne komentoval Jindřich Trpišovský?

Nabídky na přestupy nebo hostování řeší opravdu celá řada hráčů. "Přestupy řeší vedení, hlavně Jirka Bílek, my se chystáme na zápas. Přestupní období končí 8. září, což je ještě dlouhá doba. Jisté je jen hostování Petara Musy. Chceme samozřejmě soupisku zeštíhlit. Probíhají jednání okolo nejmenovaných hráčů. Až se kluby mezi sebou domluví, tak to třeba bude ovlivňovat osud i jiných hráčů. Vždycky vítám konec přestupního termínu, protože pak mají kluci klid. Není to ideální, ale šumům a spekulacím nezamezíme, ať už z tisku, nebo od agentů. To se týká i našich soupeřů a ostatních klubů. Každý, kdo to hrál, tak ví, že pokud se má rozhodovat o jeho budoucnosti, která znamená životní změnu, pak hráč v hlavě řeší co by kdyby. Na hřišti v zápase to pak neřeší, ale těžko se zapomíná na budoucnost. Není to ideální, ale v tuhle chvíli se to týká devadesáti procent klubů v Evropě, nás nevyjímaje. My můžeme maximálně připravit tým, aby se koncentroval na zápas," přednesl na webu slavia.cz muž zodpovědný za výkony a výsledky obhájce domácího primátu.

Kolem Bořila kroužil PAOK Soluň, na Olayinku měla zálusk Kodaň, Zimu má vábit Turín a Van Burena zase Slovan Bratislava, což by podle všeho mohlo klapnout a nizozemský univerzál se tak opět po čase potká s Jaromírem Zmrhalem...

"Na poslední zápasy Davida Zimy se jezdilo koukat hodně skautů z různých klubů. Byli i na posledním zápase s Legií. Turín je jedním z klubů, který na zápase byl. Jednání probíhají mezi kluby a agenty, ale není to jen s tímhle klubem. Zájem o Honzu Bořila byl, ale po strategické dohodě jsme se shodli, že tým ho potřebuje. On by si to za výkony a služby, které tady odvedl, zasloužil. Vedli jsme dohromady diskuzi, která vyústila v to, že Honza zůstává. Peter Olayinka měl nabídku z Kodaně, kam odletěl, proto neodletěl s námi. Ve středu večer se ale připojil zpátky k týmu, protože jednání padla. Chybí nám hodně křídelních hráčů, takže s ním pro čtvrteční zápas ve Varšavě počítáme. O Micka van Burena je zájem ze Slovanu Bratislava, o Laca Takácse panuje zájem spousty klubů od nás i ze zahraničí. My čekáme na to, kdy se kluby domluví, proto ještě někteří hráči neodešli. V nejbližších dnech se to ale může změnit. Čekáme, kdo odejde na transfer a podle toho se bude dotvářet kádr," uzavřel na oficiálních stránkách svého klubu pětačtyřicetiletý odborník, jenž už je několik let doma v Edenu.

Musa: Poté, co jsem se o Boavistě podrobně informoval, jsem si byl jistý, že jsem se rozhodl správně

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.