Kouč Slavie: Ekonomicky je EKL paradoxně výhodnější. Víme přesně, s jakým kádrem chceme podzim absolvovat

Kouč Slavie: Ekonomicky je EKL paradoxně výhodnější. Víme přesně, s jakým kádrem chceme podzim absolvovat
OBSAHUJE VIDEO

Úřadující mistr české ligy z Edenu doplatil jak v předkole Ligy mistrů, tak v předkole Evropské ligy, na slabší a možná až mizernou produktivitu. Také proto se musel sklonit před Ferencvárosem i Legií.

Ve čtvrtek večer ve Varšavě se dostal do dvou velkých šancí také třicetiletý forvard Stanislav Tecl. V obou příležitostech byl však vychytán strážcem domácí svatyně. Jindřich Trpišovský se však na něj nezlobil a oceňuje, že se do podobných situací alespoň dostal...

"Jsem hlavně rád, že nejenom on, ale i ostatní se do šancí dostanou. Jednu z nich si vypracoval sám. Jedna věc je, se do ní dostat, pak je samozřejmě potřeba ji proměnit. Čím to je, nevím, kdybych to věděl, tak bych mu mohl poradit. Je to o rozhodnutí toho hráče, každá situace je trochu jiná. Jak říkám, pořád je lepší se do těch šancí dostávat a neproměnit je než se do nich vůbec nedostávat. V každém zápase jsme měli tři a víc gólových šancí, ale gólů jsme dali málo. To byl samozřejmě důvod, že jsme z těch čtyřech zápasů v předkolech vyhráli jen jeden,“ přiznal na webu slavia.cz bývalý šéf Liberce či Žižkova.

Byť čeká Slavii na podzim pouze základní skupina Konferenční ligy a s tím související menši honoráře (jistých je zatím 75 milionů korun), stávající kádr na Sinobo Stadium bude chtít sportovní úsek udržet pohromadě.

"I z ekonomického hlediska je Konferenční liga pro klub paradoxně výhodnější. Máme přesnou představu, s jakým kádrem chceme podzim absolvovat. S postupem či nepostupem složení kádru v podstatě nesouvisí, šlo především o sportovní ambice a z pohledu ekonomiky to žádný rozdíl není, spíš naopak,“ uzavřel pětačtyřicetiletý odborník.

Ekpaie krásný zápis do střelecké listiny nepřekvapil: Vím, co umím a čeho jsem schopný, když jsem zdravý

Zdroj: slavia.cz