West Ham je blízko dokončení podpisu Kurta Zoumy. Moyes by ale uvítal rád ještě někoho do útoku

West Ham je blízko dokončení podpisu Kurta Zoumy. Moyes by ale uvítal rád ještě někoho do útoku

Chlebodárce Tomáše Součka a Vladimíra Coufala londýnský West Ham je podle serveru 90min.com velmi blízko dotažení podpisu Kurta Zoumy z Chelsea, o kterém server eFotbal.cz své čtenáře již dříve informoval. 

Podle zahraničních zpráv se oba londýnské kluby po dlouhém vyjednávání konečně dohodly na částce 25 milionů liber (téměř 746 milionů korun) a údajně se již měli dohodnout funkcionáři klubu i se zástupci samotného Zoumy na jeho osobních požadavcích. 

 Zouma by se podle 90min.com měl stát nejlépe placeným fotbalistou Hammers. Vyjednal si totiž, že se mu navýší plat o téměř 50% toho, co pobíral na Stamford Bridge. Část jeho výplaty však bude tvořena bonusy souvisejícími s jeho výkony. 

Francouzský obránce měl projít i úspěšnou lékařskskou kontrolou. U šestadvacetiletého hráče totiž existovala pochybnost pro jeho přetržený křížový vaz z únoru 2016. “West Ham je s vyšetřením spokojený a nyní je připraven podepsat pětiletou smlouvu a splnit formality přestupu,” uvádí fotbalový server. 

Jeho příchod by měl být pro kouče West Hamu Davida Moyese velmi důležitý. “Kladiváři” totiž čeká náročná sezóny, ve které si zahrají ve skupinové fázi Evropské ligy a štíhlý kádr klubu, za který kopou i dva čeští fotbaloví reprezentanti by to nemusel úplně ustát. Jak uvádí 90min.com, Moyes doufá, že do konce přestupového období (to končí poslední srpnový den) povede kádr West Hamu ještě trochu rozšířit. “Na tiskové konferenci před zápasem proti Crystal Palace ale přiznal, že šance na podepsání dalšího hrotového útočníka není příliš velká,” podotýká 90min.com. 

Jediným opravdovým forwardem “kladivářů” je toho času Michail Antonio, který, i přesto, že rozjel novou sezónu ve velkém stylu a vstřelil ve dvou utkání tři branky, se v minulosti potýkal se zraněními. Dalšími ofenzivními fotbalisty, které může Moyes použít v útoku jsou Ukrajinec Andriy Yarmolenko a Jarrod Bowen. Přesto by Souček a spol. jistě ještě někoho dalšího uvítali. 

Zdroj: 90min.com

Ronaldo je nejlepší hráč fotbalové historie, říká Solskjaer. Jejich cesty se opět spojí

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.