Podle kluků už jsem PoloSchick, smál se po výhře nad Pardubicemi střelec Petržela

Podle kluků už jsem PoloSchick, smál se po výhře nad Pardubicemi střelec Petržela

Stal se hrdinou okamžiku a vlastně i celého zápasu. Záložník Slovácka Milan Petržela vstřelil vítězný gól sobotního utkání s Pardubicemi tím nejefektivnějším možným způsobem. Tedy povedeným lobem zpoza vápna, který v hlavách jeho spoluhráčů hned připomněl trefu Patrika Schicka do sítě Skotska. 

"Už mi kluci v kabině říkali, že jsem 'PoloSchick'. Viděl jsem, že gólman (Jakub Markovič) chtěl vyběhnout a ukopnout mi míč. Začal couvat, pro mě to byla jasná volba takto lobem ho přehodit," řekl Petržela tiskové konferenci.

Klíčové pro něj samozřejmě bylo hlavně týmové vítězství. "Bylo to těžké utkání, čekali jsme to, Pardubice jsou běhavým týmem. V první půli jsme měli míč pod kontrolou, podařilo se nám dát dvě branky. Ve druhém poločase jsme zalezli, měli jsme problémy, ale je super, že jsme to zvládli," prohlásil bývalý reprezentant.

Důležité podle něj bylo i to, že Slovácko konečně dohrálo zápas v plném počtu. "Nijak zvlášť jsme to nerozebírali. Akorát jsme si řekli, abychom se soustředili více na fotbal a neřešili věci okolo," pronesl směrem ke třem vyloučeným hráčům týmu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.