Šilhavý musel reagovat a v národním mužstvu jsou nově i Tecl, Doležal, Staněk, Kaša, Jemelka či Wiesner

Šilhavý musel reagovat a v národním mužstvu  jsou nově i Tecl, Doležal, Staněk, Kaša, Jemelka či Wiesner

Devětapadesátiletý Jaroslav Šilhavý musel před úvodním reprezentačním srazem v nové sezoně 2021/2022 provést několik změn v sestavě a dodatečně bylo povoláno do zbraně 7 hráčů.

Národní tým v Praze posílí jak útočníci Martin Doležal a Stanislav Tecl, tak záložník Jaromír Zmrhal, obránci Tomáš Wiesner, Filip Kaša a Václav Jemelka a v neposlední řadě také brankář Jindřich Staněk.

Tecl, Jemelka, Zmrhal i Doležal již nějaké mezinárodní zkušenosti mají, Staněk, Kaša či Wiesner jsou na tomto poli úplnými nováčkay.

Realizační tým tak reagoval na to, že z původní nominace na poslední chvíli vypadli Ondřej Kolář, Ondřej Kúdela, Jan Bořil a Jakub Brabec.

Zatímco tři slávisté se museli omluvit kvůli zdravotním problémům, Jakub Brabec se nemohl dostavit z osobních důvodů a pravděpodobně ho čeká přestup do Arisu Soluň.

Jediným krajánkem z nové várky hráčů je Zmrhal ze Slovanu Bratislava. "Trenéři jsou přesvědčeni, že si nominaci zaslouží. A navíc jsme nechtěli vybírat v zahraničí, protože příjezd takových hráčů by trval delší dobu a narušil by covidovou bublinu, kterou jsme počínaje pondělním ránem vytvořili. Cestování letadlem, pohyb na letištích a podobně samozřejmě zvyšuje případné riziko," informoval na webu repre.fotbal.cz manažer Libor Sionko.

Pokud jde o nejbližší program, 2. září hrají Češi v Ostravě s Běloruskem a o tři dny později budou v Bruselu čelit Belgii. Bohužel se tak stane bez Pavlenky, Čelůstky, Kadeřábka, Nováka, Masopusta, Ševčíka, Kalvacha, Černého, Provoda, Krmenčíka, Pekharta i Schicka.

Vrba před cestou do Plzně: Fanoušci Viktorie jsou korektní, myslím, že tam budu přivítaný příjemně

Zdroj: fotbal.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.