Rezek o vedení dorostenců: Občas to vypadá, že si to jdou jen užít, zahrát si, aby u toho dobře vypadali, ale to nestačí

Rezek o vedení dorostenců: Občas to vypadá, že si to jdou jen užít, zahrát si, aby u toho dobře vypadali, ale to nestačí

Devětatřicetiletý exreprezentant s devatenácti mezinárodmi starty a velmi pestrou klubovou minulostí Jan Rezek už sice nějaký čas není součástí domácího prvoligového dění, což ovšem neznamená, že by se z fotbalové mapy zcela vytratil.

Je to naopak. Aktuálně obléká v ČFL trikot béčka Teplic a navíc funguje jako asistent trenéra u devatenáctky Sklářů, kde pomáhá hlavnímu kouči Ondřeji Prášilovi. "Cítím se dobře, samozřejmě tím, že nemám tolik času s béčkem i trénovat, tak jsem tam většinou na dva, ale občas i jen na jeden trénink týdně. To samozřejmě není ideální, ale kdybych trénoval víc, tak bych nestíhal tréninky s dorostem, takže to musíme takhle mixovat. Zatím to zvládám, i když to není úplně jednoduché," přiznal na webu fkteplic.cz bývalý útočník Sparty i Plzně.

Pokud jde o třetí ligu, kromě Admira Ljevakoviče má kolem sebe samé mladíky. "Jsou to mladí kluci, někteří začínají s dospělým fotbalem a zvykají si na něj. Sami vidí, že to není taková sranda, jak si myslí spousta mladých kluků. Hodně mládežníků obecně si myslí, když vidí velký fotbal, že by ho mohli v klidu hrát, ale ta realita je pak trošku jiná. Musím říct, že talentované kluky tu máme, teď jde spíš o nastavení v hlavě, aby si v ní nastavili, že se fotbalem chtějí živit a musí tomu dát vše. Myslím si, že jsou na dobré cestě, i díky tomu, že jsme teď dvakrát vyhráli, tak se nám bude lépe dýchat a kluci viděli, že když budou jezdit po prd.li, tak budou posouvat svoje hranice. Všechno má svůj vývoj a pokud všichni kluci v béčku na sobě budou makat, tak mají budoucnost," přednesl na oficiálních stránkách severočeské značky Rezek.

A co trénování v kategorii U19? Zatím má vystudované trenérské áčko a chtěl by se zkusit přihlásit i na profi licenci. "Zžívám se s tím pořád, sice už mám hotovou trenérskou licenci "A", ale je to pro mě nové, protože jsem do konce minulé sezóny hrál. Je to pro mě náročné všechno vidět z té druhé strany. Snažím se v tom nehledat vědu, spíš jen pomáhat klukům se rozvíjet, ukázat jim, co je potřeba zlepšit v určitých ohledech. Třeba v té agresivitě, protože dneska už ty kluci umí s balónem víc než jsem uměl já v jejich věku, ale zase já na druhou stranu jsem měl tu vůli a chtíč se prosadit. To u nich v některých chvílích postrádám, občas to vypadá, že si to jdou jen užít, zahrát si, aby u toho dobře vypadali, ale to bohužel nestačí. Ukázal nám to poslední zápas s Chrudimí, která na nás agresivně nastoupila," přidal na fkteplice.cz Rezek, jenž se přiznal, že je pouze servismanem Prášila, od nějž odkoukává hodně věcí.

Protože byl společně s Pavlem Horváthem známým srandistou, jak mu jde role, když musí být přísný nebo vážný? "Není to vůbec těžký, nemám s tím žádný problém. Snažím se chovat furt stejně, beru to, jak to cítím. Pokud je příležitost udělat si srandu, tak je to v pořádku, ale když je čas pracovat, tak tam už na srandičky moc prostor není. Když je potřeba na tréninku zvýšit hlas, tak ho zvýším. Klukům od začátku zdůrazňujeme, že nikdo nebude nikoho peskovat, když špatně přihraje, ale spíš nám jde o ten jejich přístup, aby byl stoprocentní. To je asi to jediné, co nás může nakopnout k tomu, abychom ten hlas zvýšili," uzavřel na fkteplice.cz někdejší fotbalista Krasnodrau, Anorthosisu nebo Apollonu Limassol, jenž si krátce vyzkoušel také čínskou Super League.

Nguyen: Nechci se vracet zpět do Liberce, Slovácko beru ve své kariéře jako další posun dopředu

Zdroj: fkteplice.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.