Podle mě v zimě Rice odejde a na scénu přijde český střed, předvídá Kováč dění ve West Hamu

Podle mě v zimě Rice odejde a na scénu přijde český střed, předvídá Kováč dění ve West Hamu

V posledních třech dekádách oblékali dres West Hamu například Luděk Mikloško, Pavel Srníček, Tomáš Řepka, Petr Mikolanda, Marek Štěch, Jan Laštůvka a také Radoslav Kováč.

Co si myslí o rozšíření současné české kolonie o čerstvě zasnoubeného Alexe Krále? "Alex jde stejně jako já na hostování s opcí. Budu mu držet palce. Myslím, že si to tam užije. Po ruce má české kluky, kteří mu hodně pomůžou. Pro něj je to super. Podle mě to zvládne. Osobně ho neznám, ale slyšel jsem o něm spoustu zajímavých věcí. Vím, že na sobě maká, přidává si, řeší stravu, má osobního trenéra. Nyní před ním leží velká výzva, na kterou se určitě těší, a dá do toho všechno," přednesl v interview pro isport.blesk.cz bývalý kouč Opavy.

Jaká pro něj bude výměna ruské Premier League za tu anglickou a mnohem kvalitnější? "Bylo vidět i na národním týmu, že úroveň ruského fotbalu šla trochu dolů. Ale nehledal bych v tom problém. Alex si během pár týdnů zvykne, začlení se a bude to v pohodě. Mě osobně nejvíc zarazila kvalita tréninku. A také, že byl intenzivnější a kratší, než jsem byl zvyklý ze Spartaku. Trénink měl vždycky grády. Všechno mi přišlo strašně rychlé," vzpomínal na stránkách Deníku Sport jednačtyřicetiletý odborník s minulostí ve Spartě, kde prošel několika funkcemi.

A jak to bude se základní sestavou? Nebude si muset na svou londýnskou šanci přeci jen nějaký čas počkat? "Říkám si, zda se už nechystají na odchod Declana Rice, o kterého byl už několikrát zájem. Už mohou mít na zimu něco domluveného, tak si přivedli Alexe, aby byli nachystaní zalepit vzniklou díru. Což je systematicky správně. Podle mě v zimě Rice odejde a na scénu přijde český střed," zavěštil si ve Sportu Kováč.

Defenzivní klenoty, které mají raketový pohon: TOP 5 nejrychlejších obránců v elitních soutěžích

Zdroj: isport.blesk.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.