Lvíčata si volila nového kapitána. Je to největší pocta a velká čest, v kabině něco určitě řeknu, hlásí Kaloč z Baníku

Lvíčata si volila nového kapitána. Je to největší pocta a velká čest, v kabině něco určitě řeknu, hlásí Kaloč z Baníku

Česká Lvíčata povede do nové kvalifikace o postup na mistrovství Evropy (a s tím spojenou možnost startu na Letní olympiádě v Paříži) nový kapitán, jímž byl zvolen středopolař Baníku Ostrava Filip Kaloč.

Co to pro něj znamená? "Pro mě je velkou ctí, že jsem byl zvolen celým týmem, moc si toho vážím. V minulosti jsem už kapitána v nějakých týmech dělal, občas i v mládežnických reprezentacích, ale toto je největší pocta. Jinak se pro mě nic nemění, na rukávu sice budu mít pásku, ale na hřišti v tom jsme všichni spolu," ozřejmil v interview pro repre.fotbal.cz svěřenec kouče Jana Suchopárka.

Chystá před domácími zápasy proti Slovinsku a Albánii nějaký zásadní proslov? "V kabině před zápasem něco určitě řeknu, je před námi první a velmi důležitý zápas. Ale v týmu je víc v uvozovkách starších hráčů, kteří si také určitě něco poví, nebudu v tom sám. V jednadvacítce se tvoří nové mužstvo, s některými kluky jsme už dříve v reprezentacích hrával, s dalšími jsme se potkali v červnu na přípravném kempu, pár dalších je tu úplně nových. Musíme se semknout a zabrat hned na začátku. Kvalifikace je za dveřmi a zvlášť v domácím prostředí chceme uspět, abychom se dobře rozjeli," pokračoval na serveru fotbal.cz jeden ze současných vůdců jednadvacítky.

Je výhodou, že úvodní oba zápasy proběhnou na domácí půdě na českobudějovickém Střeleckém ostrově? "Je to dobře, za prvé nemusíme nikam cestovat, za druhé budeme mít v zádech fanoušky. Když zde hrála jednadvacítka dřív, přišlo dost lidí. I teď by nás měli hnát dopředu. Už jsem zmiňoval, jak důležitý bude první zápas proti Slovinsku pro další vývoj skupiny. Měli bychom mít doma tedy výhodu a chceme ji maximálně využít. Máme nadstandardní podmínky a všechno, abychom byli dobře nachystaní," neskrýval spokojenost Kaloč.

A co zbytek skupiny, v níž figurují také výběry Anglie, Kosova a Andorry? "Na Anglii zatím nemyslíme, hrajeme s ní až v listopadu. Veškerá koncentrace je na první utkání se Slovinskem a poté s Albánií, ty musíme zvládnout. Pak se budeme dívat dál. Pokud jde o Anglii, určitě to není tak, že si s nimi půjdeme jenom zahrát, šance jsou před každým zápasem stejné. Rozhodně to není tak, že máme bojovat „jen“ o druhé místo ve skupině," uzavřel na fotbal.cz jednadvacetiletý fotbalista, jenž v této sezoně Fortuna:ligy nevynechal v ostravských barvách ani jedno utkání a pro trenérský tandem Smetana - Galásek je v současnosti velmi důležitý.

Šmicer se nebavil s Gerrardem od kauzy v Glasgow: Jakmile se ale potkáme, tak je jasné, že to budeme mít v očích

Zdroj: fotbal.cz