Brazilci postrádají z politických důvodů hned 9 hvězd. Šest klubů Premier League je totiž nepustilo z Británie...

Brazilci postrádají z politických důvodů hned 9 hvězd. Šest klubů Premier League je totiž nepustilo z Británie...

Hned šest celků Premier League se rozhodlo neuvolnit na právě probíhající reprezentační program své brazilské fotbalisty.

Důvod je zřejmý - po návratu na ostrovy by příslušní Kanárci museli do desetidenní karantény a přišli by pak až o dvě ligová kola a někteří také o úvodní duel skupinové fáze Ligy mistrů.

Mezi "rebely" jsou Everton, Leeds United, Manchester United, Manchester City, Liverpool a Chelsea. Všechny zmíněné kluby daly svým hvězdám "noty", aby zůstaly v Británii.

Díky tomu se budou muset Brazilci, které čeká od 3. do 10. září kvalifikace o světový šampionát proti Chile, Argentině a Peru, obejít bez Richarlisona, Raphinhy, Freda, Gabriela Jesúse, Edersona, Alissona Beckera, Fabinha, Roberta Firmina a Thiaga Silvy.

Brazilská fotbalová federace už se proti tomu samozřejmě ohradila a podala stížnost. Předseda FIFA Gianni Infantino dokonce žádal britskou vládu, aby udělila dotyčným hráčům výjimku.

Pokud by se to nepodařilo vyřešit ku prospěchu všech zainteresovaných stran, výše jmenované klubové adresy by čelily trestu a nějaká nucená pauza by přeci jen byla, ovšem jen pětidenní, což by bylo mírnější.

Podcast: Ronaldo v United, Arsenal na dně. Poškodili rozhodčí Chelsea?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.