Vydra? Doležal? Tecl? Dal bych šanci Hložkovi, který má výbornou formu, míní Straka

Vydra? Doležal? Tecl? Dal bych šanci Hložkovi, který má výbornou formu, míní Straka

Třiašedesátiletý odborník František Straka, jenž vedl krátce český národní tým před 12 lety, si uvědomuje, že to český tým vzhledem k velké spoustě absencí nebude mít ve čtvrtek od 20:45 v Ostravě proti Bělorusku úplně snadné, nicméně i tak je přesvědčen o tom, že by měly tři body zůstat doma.

"Nepříjemné jsou absence hlavně v obraně. Do fungující defenzivní řady se nesahá. A když, tak jen výjimečně. Základem všeho je mít stabilní čtyřku, která se nemění. Plus gólmana. I tak si myslím, že máme dozadu zkušené kluky, kteří se nevidí poprvé. Holeš s Králem jsou vhodnými kandidáty ke Kalasovi. Takže zase bych to negativně neviděl. Ostražitost musí být, ale zápas s Bělorusy se musí zvládnout," burcoval kabinu před dalším vystoupením ve skupině E kouč, jenž je po svém předčasném konci v druholigovém Třinci aktuálně volný.

A koho by dal ze čtyřlístku Tecl, Hložek, Doležal a Vydra do útoku, aby si národní tým vylepšil svých sedm branek z prvních tří vystoupení? "Já bych dal šanci Hložkovi, který má výbornou formu. Je výraznou postavou Sparty. Má vynikající prostorové myšlení, dokáže se do šancí dostávat i je připravovat. Může hrát v útoku i na podhrotové pozici," přidal na serveru sport.cz někdejší kouč obou slavných pražských "S".

Favorit je ale podle něj ve Vítkovicích jasný a podle Straky se bude potřeba naladit na Lukaka, Hazarda, De Bruyneho a spol. "Jarda Šilhavý je rozhodně v nepříjemné situaci. Měl poskládaný tým, který šlapal, byl sehraný. Kluci věděli, co jeden od druhého očekávat. Najednou se tohle značně naruší. Je s otazníkem, jak se s tím zastupující hráči vypořádají. Na druhou stranu, budou proti nám stát Bělorusové. Ať je to, jak chce, jde o mužstvo, které dostalo osmičku od Belgie. Měli bychom si s nimi poradit v jakékoli sestavě. Bělorusko ukáže, jak na tom budeme směrem k Belgii. Nemyslím ani tak po fyzické jako po psychické stránce. Proti Belgičanům to ale bude pro kluky obrovská výzva. Požene je motivace dokázat, že můžou konkurovat i takovému mužstvu," zakončil na portálu sport.cz ostřílený harcovník, jehož už zaváhal trenérská profese také do Německa, Rakouska, Austrálie, Polska, Egypta, Řecka i na Slovensko.

Derby Sparta - Slavia i v Konferenční lize? Csaplár: Jestli chceme v Evropě uspět, musíme mít evropské myšlení

Zdroj: sport.cz