Jak to jde, když se chce! Na katalánském Camp Nou během léta ušetřili 145 milionů eur...

Jak to jde, když se chce! Na katalánském Camp Nou během léta ušetřili 145 milionů eur...

Barca, která je po úvodních třech kolech LaLigy čtvrtá se stejným bodovým ziskem jako real, Sevilla, Valencia, Atlético i Mallorca, v posledních týdnech dost uspořila.

Jen za nedávno skončené transferové okno dokázal šestadvaceti španělskými prinmáty ověnčený katalánský titán z Camp Nou ušetřit na platech svého áčka 145 milionů eur.

Co se týče úspor, nejvýraznější položky v podobě Lionela Messiho i Antoine Griezmanna už hrají jinde. Zatímco prvně jmenovaný Argentinec se odebral do Ligue 1, francouzský reprezentant v Primera División setrval a vrátil se na madridský stadion Wanda Metropolitano.

Na snížení platů pak mimochodem podle informací specializovaného serveru marca.com přistoupilo i několik dlouholetých obor Koemanova mužstva jako Gerard Piqué, Sergio Busquets a Jordi Alba.

Na slavné adrese, kam přijede za necelé dva týdny v rámci úvodního kola Ligy mistrů Bayern, se holt mají finančně pořád co učit...

P.S.: Další úsporu by mohlo přinést uvolnění nevyužitého středopolaře Miralema Pjaniče, kolem nějž v současnosti krouží kluby ruské Premier League, kde je přestupové období stále v platnosti.

Ukazuji světu, co jsme zač. Pro miliony Portugalců po celém světě stojí za to každá oběť, hlásí spokojený Ronaldo

Zdroj: Marca

 

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.