Budějovice získaly talent, který prošel mládeží West Hamu. Zatím ho ale nechají zrát v divizním béčku...

Budějovice získaly talent, který prošel mládeží West Hamu. Zatím ho ale nechají zrát v divizním béčku...

Jihočeské Dynamo přivedlo pár dní před uzavřením domácího přestupového okna osmnáctiletého Christiana Velikého, jenž se na Střeleckém ostrově upsal na příští dva roky.

Ofenzivně laděný mladík, jenž má za sebou tříleté působení ve strukturách West Hamu United, přichází na jih země s cílem postupně zabojovat o místo v ligovém áčku, jemuž velí David Horejš.

Veliký v minulosti prošel Slavií, Košicemi i Baníkem Ostrava, odkud také dorazil do Dynama. "Těším se na zápasy v B-týmu Dynama a věřím tomu, že v brzké budoucnosti zabojuji o místo v A-týmu," vzkázala mladá naděje.

Předseda představenstva Vladimír Koubek v něm spatřuje velký potenciál. "Chrisovi jsem řekl, že teď bude na něm, aby svou šanci vzal za pačesy. Věříme tomu, že se budoucnost ukáže, že jsme vybrali dobře a že se jednou stane posilou pro náš ligový A-tým," přidal na stránkách dynamo.cz nynější vlastník Českých Budějovic.

Mladíka už přivedl do klubu nový sportovní manažer Tomáš Sivok. "O Chrisovi víme, že patří mezi velmi talentované hráče ročníku 2003. Přestože je stále hodně mladý, má toho již dost za sebou a věříme, že by mohl hned pomoci B-týmu v divizní soutěži. Děláme vše pro to, aby hned v sobotu mohl nastoupit do zápasu proti Soběslavi," zakončil na oficiálních stránkách klubu exreprezentant, jenž ve funkci nedávno vystřídal Martina Vozábala.

Uhrin o absenci Zimy: Stát se to v mém nároďáku, už bych ho asi nepovolal. Kdo kličkuje, nemá v něm co dělat

Zdroj: dynamocb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.