Disciplinárka rozdávala tresty. Hrubý Koscelník si třikrát nezahraje a Weber nebude na lavičce dvakrát

Disciplinárka rozdávala tresty. Hrubý Koscelník si třikrát nezahraje a Weber nebude na lavičce dvakrát

Disciplinární komise LFA rozdávala tresty. Tomu neunikl ani liberecký Martin Koscelník. Disciplinárka totiž přihlédla k tomu, že se slovenský reprezentant podobného zákroku dopustil v únorovém duelu s Plzní. Liberecký pravý obránce či záložník dostal za faul v zápase 6. ligového kola se Zlínem trest na tři soutěžní utkání.

Koscelník v sobotním utkání se Zlínem v polovině druhého poločasu šlápl na zlínského Vachtanga Čanturišviliho. Hlavní rozhodčí sobotního duelu Dalibor Černý libereckého fotbalistu sice nejdříve nepotrestal, avšak po zásahu videorozhodčího a přezkoumání situace udělil červenou kartu. Komise rozhodčích ji pak označila červenou kartu za správnou. 
 
"Hráč Koscelník byl potrestán za podobný zákrok již před několika měsíci a disciplinární komise k tomu přihlédla při rozhodnutí o výši trestu," uvedl v tiskové zprávě předseda disciplinárky Richard Baček. Ten tím odkázal na únorový duel s Plzní, kdy Koscelník zranil Davida Limberského. Tehdy slovenský reprezentant za zákrok obdržel chybně pouze žlutou kartu. 
 
Trestům naopak unikli Michal Škoda z Českých Budějovic a karvinský Daniel Stropek. Oba fotbalisté se v šestém kole FORTUNA:LIGY dopustili záklroků nad rámec fotbalových pravidel a byla jim udělena žlutá karta. "Ani jeden z postižených hráčů z utkání neodstoupil pro zranění a žádné další zranění nebylo hlášeno ani po skončení zápasu. Současně rozhodčí v utkání příslušné zákroky dobře viděli. Na základě toho neshledala disciplinární komise dle aktuálně platného disciplinárního řádu důvod pro zahájení disciplinárního řízení s hráči Škodou ani Stropkem," vysvětlil v odůvodnění Baček. 

Trest si za své chování vysloužil i trenér Karviné Jozef Weber, který byl za urážlivé chování vůči rozhodčímu v utkání se Slavií Praha vyloučen už v utkání. Disciplinárka ale trest rozhodčího potvrdila a Weber se navíc nepodívá na lavičku ani v příštích dvou kolech a musí zaplatit 20 tisíc korun. Kouč Karviné se po utkání kvůli trestu opřel i do nápravného projektu o český fotbal ze strany Vladimíra Šmicera, F-evoluce. 
 
Tresty udělila disciplinárka prvoligovým klubům i za fanoušky. Pokutu 150 tisíc musí za své ultras zaplatit úřadující mistr z Edenu, protože fanoušci z Tribuny Sever po své pyroshow způsobili přerušení zápasu.ostala Slavia Praha po utkání s Ostravou. Částku 30 tisíc korun musí za chování svých fanoušků ve stejném utkání uhradit i hostující Baník. Sparta za utkání s Hradcem Králové musí poslat na disciplinárku pokutu 20 tisíc, stejně jako České Budějovice za zápas s Libercem.

Krejčí mladší měl v létě nabídku z Premier League. Podle Pasky jsou částky, které ani Sparta odmítnout nemůže...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.