Nešpor realizoval nejrychlejší přestup kariéry, který skoro ani neprobral s manželkou a opět se sešel v jednom dresu s Pilařem

Nešpor realizoval nejrychlejší přestup kariéry, který skoro ani neprobral s manželkou a opět se sešel v jednom dresu s Pilařem

Jablonec se v den uzavření soupisky pro základní skupinu Evropské konfereční ligy posílil o ostříleného forvarda Martina Nešpora, jenž se na Střelnici přesunul z Androva stadionu a na nové adrese podepsal roční kontrakt do léta 2022.

"Přestup byl hrozně narychlo. Absolvoval jsem ve čtvrtek dopolední trénink v Olomouci a po tréninku okolo oběda mi volal manažer, že je možnost jít do Jablonce, tak jestli bych tomu byl nakloněn. Říkám, že ano. Jablonec pořád beru jako klub, co hraje každý rok o nejvyšší příčky a bojuje o evropské poháry. Takže jednoznačně mě to láká, je to pro mě výzva a těším se na to," uvedl na webu fkjablonec.cz odchovanec Bohemians 1905, jenž v minulosti v rámci české branže prošel i Spartou či Mladou Boleslaví.

Boje na evropské frontě někdejšího střelce Piastu Gliwice i Zaglebie Lubin lákají. "Na evropský fotbal se těším. Je to srovnání klubů, jak na tom jsme v Čechách. Pro hráče to je vždycky dvojnásobná motivace, když se hraje na velkých a plných stadionech v zahraničí. Je to i srovnání pro hráče, jak na tom jsou. Těším se na to a doufám, že uděláme dobrý výsledek a umístíme se na dobrém místě v tabulce," přidal na klubovém webu autor 37 prvoligových branek ve 168 startech, jenž se v jednom dresu opět potká s Václavem Pilařem, se kterým si svého času zahrál v Olomouci.

"Musím poděkovat Jablonci za důvěru, tak mému agentovi Jirkovi Müllerovi. V týmu znám třeba Vaška Pilaře, ten mluvil o Jablonci vždycky moc hezky, o kabině, vedení, realizačním týmu. Všechno hrozně pozitivní a jsem moc rád, že to vyšlo. Ani jsem se moc nerozmýšlel, málem jsem to ani neprobral s manželkou," uzavřel s úsměvem jednatřicetiletý Nešpor, jenž se bude na nové adrese hlásit kouči Petru Radovi hned v pondělí.

Po Bednářovi s Blažkem neodmítl Řepku ani Kadlec a to i přesto, že ho v minulosti nejednou rozbrečel...

Zdroj: fkjablonec.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.