Lukaku: V neděli musíme být lepší, protože Česko je silnější a nebezpečnější soupeř než Estonsko

Lukaku: V neděli musíme být lepší, protože Česko je silnější a nebezpečnější soupeř než Estonsko

Byť Belgie v Estonsku splnila povinnost a z východu Starého kontinentu si odvezla hokejový triumf 5:2, úplně spokojena nebyla. To samé platí i pro dvougólového střelce Romelua Lukaka, jenž už má na svědomí 66 mezinárodních branek v devětadevadesáti duelech a je nejlepším střelcem belgické historie.

"Je škoda, že jsme inkasovali tak brzy. Měli jsme začít jinak, ale naštěstí jsme se z toho brzy oklepali. Ne vždycky se to však podaří, takže se tomu musíme vyhnout. V neděli musíme být lepší, protože Česko je silnější a nebezpečnější soupeř," pronesl osmadvacetiletý snajpr, jenž se letos v létě vrátil po pár letech do Chelsea. Snajpr prvního týmu žebříčku FIFA tím zřejmě narážel na březan a pražskou remízu 1:1.

S defenzivou nebyl spokojen ani o rok starší strážce svatyně Thibaut Courtois, jenž musel lovit míč ze své sítě hned dvakrát. "Nejdůležitější je, že jsme vyhráli. Je ale ostuda inkasovat dva góly takovým způsobem. Musíme si pár věcí rozebrat. Na druhé straně je třeba říct, že máme hodně nových hráčů," omlouvala díry v obraně jednička Realu Madrid.

Dlouholetý belgický kouč Roberto Martínez, jemuž opět asistuje Thierry Henry, nikoho nekritizoval a byl spokojen zejména se třemi získanými body, které jeho zemi udržely na čele své skupiny. "Vytvořili jsme si hodně šancí, mohli jsme vstřelit více branek. Jsem spokojený s tím, jak jsme pracovali na hřišti a jak jsme hráli v útoku. Ne pokaždé favorit zvítězí, takže jsem rád, že se nám to povedlo. Za první gól si Estonci zaslouží uznání, povedl se jim. Do zápasu dobře vstoupili. Druhá branka pramenila ze ztráty koncentrace naší obrany kvůli střídáním. Je to spíš moje chyba než chyba hráčů. Mám především radost, že jsme zůstali sami sebou a hráli vyspěle," uvedl před nedělním bruselským soubojem s Českem bývalý manažer Evertonu.

Agent Schicka se Součkem by si za ně v blízké budoucnosti představoval přinejmenším 50 milionů eur