Ribéry ještě o konci kariéry neuvažuje. Který další italský klub po Fiorentině okusí?

Ribéry ještě o konci kariéry neuvažuje. Který další italský klub po Fiorentině okusí?

V osmatřiceti letech se už jeho kariéra blíží ke svému konci, ale vhodit ručník do ringu ještě nechce. Francouzský záložník Franck Ribéry bude i v další sezoně pokračovat v italské Serii A, ale nikoliv v barvách Fiorentiny. Někdejší hvězda Bayernu Mnichov se domluvila na roční spolupráci s ligovým nováčkem Salernitanou.

Během své kariéry posbíral celou řadu cenných trofejí. Nebylo to jen v barvách Galatasaraye či Marseille, ale především při svém působení v Allianz Aréně. Bayernu Mnichov pomohl k triumfu v Lize mistrů, Superpoháru UEFA, nemalému počtu cenných trofejí v Bundeslize a DFB Pokalu.

Poslední dva roky strávil ve Fiorentině, kde se však již nedomluvil na prodloužení kontraktu. V barvách Fialek odehrál celkem 51 zápasů, ve kterých si připsal pět branek a deset asistencí. Nyní se pokusí pomoci nováčkovi italské nejvyšší soutěže Salernitanou.

Ribéry se neztratil ani ve francouzské reprezentaci, přestože v ní mohl působit daleko déle, než se nakonec stalo. V národních barvách odehrál celkem 81 utkání, ve kterých zaznamenal 16 přesných zásahů.

Zdroj: sport.cz