Siegl i Lafata se shodli, že ve Fortuna:lize žádnou alternativu k Schickovi nebo střelci momentálně nevidí...

Siegl i Lafata se shodli, že ve Fortuna:lize žádnou alternativu k Schickovi nebo střelci momentálně nevidí...

Současná česká produktivita není kdovíjak slavná, tím spíš, když jí chybí jeden ze dvou nejlepších střelců evropského šampionátu Patrik Schick.

Patrné to bylo jak proti Bělorusku (1:0), tak proti Belgii (0:3) a bude moc zajímavé sledovat, jak si přítomní forvardi povedou v Plzni v přípravě proti Ukrajině...

Za forvardem Bayeru Leverkusen s letenskou minulostí je podle někdejších sparťanských střelců pořádná díra - jak mezi krajánky rozesetými po Starém kontinentu, tak ve Fortuna:lize.

"V lize bohužel nevidím nikoho, kdo by mohl Patrika nahradit. A ani nikoho, kdo by se mu mohl alespoň přiblížit. Tohle může být pro reprezentaci problém. Po vypršení trestu se vrátí, ale stát se může cokoliv. Musíme doufat, že se na říjnové zápasy někdo uzdraví a dostane se do formy, aby všechno neleželo jen na Patrikovi," citoval web sport.cz nejlepšího pohárového střelce v historii Sparty Davida Lafatu, jehož čeká ve druhé zářijové dekádě oslava čtyřicátých narozenin.

Podobně to vidí i Horst Siegl. "Za Patrikem je pořádná mezera. Jako alternativu vidím Hložka, který může hrát za ním i na kraji. Eventuálně na hrotu. Kouč Šilhavý nemá moc na výběr. Zkusil Pekharta, což je jiný typ, a Doležala, který příliš gólů nedává. Paradoxní je, že stačí dát dvě branky a jste v nároďáku. Jinak v naší lize žádnou alternativu nebo střelce momentálně nevidím," přidal na sport.cz čtyřnásobný nejlepší kanonýr české nejvyšší soutěže z let 1994, 1997, 1998 a 1999.

A ani "Dino" to nevidí nějak výrazně odlišně. "Jsme ve fázi, kdy nemáme útočníky. Krmenčík, který je útočníkem číslo dvě, není po zranění ve formě. Pekhart je zraněný. Máme problém, když Schick vypadne, což není dobře. Na Euru dal góly vlastně jenom on. S Běloruskem bylo evidentní, jak moc chyběl. V nároďáku nemá v útoku konkurenci. Má formu, spoluhráči jsou na něj zvyklí. ME ho nakoplo, výtečně se zadaptoval v Leverkusenu. Pokud bude střílet dál góly, stane se lídrem národního týmu i klub," předpověděl sportem.cz citovaný nejlepší střelec reprezentačních dějin Jan Koller.

Češi kvalifikaci MS 2022 vypustili, ve hře je zachraňuje Liga národů. Hlavní bude březnová baráž, tu musí hrát nejsilnější tým

sport.cz