Dynamický Ostrák: Cítím z reakcí členů realizačního týmu i z vedení, že mi věří, že můžu být Kölnu užitečný

Dynamický Ostrák: Cítím z reakcí členů realizačního týmu i z vedení, že mi věří, že můžu být Kölnu užitečný

Proti Bayernu Mnichov (2:3) byl ještě jednadvacetiletý Tomáš Ostrák na lavičce, s Bochumí (2:1) už ale pobyl na trávníku pár minut a na konci týdne ve Freiburgu by to minimálně rád zopakoval...

"Ve třetím kole jsem si poprvé vyzkoušel bundesligu, odehrál jsem tři minuty proti Bochumi. S nastavením dokonce šest. Byl to pro mě velký zážitek, debutovat v jedné z top soutěží Evropy. Těší mě, že jsem mužstvu pomohl asistencí na vítězný gól. Předtím jsme hráli na Bayernu. Proseděl jsem sice celé utkání na lavičce, ale i tak jsem byl unešený. V hlavě mi běželo, že je neskutečné, že můžu stát na jednom hřišti s nejlepšími fotbalisty světa. Kimmichem, Lewandowským, Müllerem. Říkal jsem si pro sebe: Ty jo, já tady můžu být s nimi," pronesl v rámci rozhovoru pro gol.cz exkarvinský křídelník.

Že by šlo o jeho průlomový ročník v zahraničí? 380 minut v rakouské bundeslize v barvách Hartbergu přeci jen českému reprezentantovi do jednadvaceti let asi počítat nebudeme.

"V Kölnu mám ještě rok smlouvu. Nebylo ve hře, že bych v Karviné pokračoval. Z německého klubu mi vzkázali, že mám přijet na letní přípravu a uvidí se. Cítím z reakcí členů realizačního týmu i z vedení, že mi věří, že můžu být Kölnu užitečný. Trenér Baumgart má rád dynamické hráče. Je se mnou spokojený, často se mnou komunikuje. Říká mi, že jsem na správné cestě. Myslím, že by to pro mě mohla být zajímavá sezona. Jsem rád, že se ukázalo, že příchod do Kölnu před lety byl správný krok," liboval si na serveru gol.cz kolega Modesteho, Dudy, Horna a spol.

Real bedlivě sleduje liverpoolské jednání se Salahem, který by mohl brát až půl milionu liber týdně

Zdroj: gol.cz

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.