Došla Arsenalu trpělivost s Artetou? Londýnský klub je již v kontaktu s potencionální náhradou

Došla Arsenalu trpělivost s Artetou? Londýnský klub je již v kontaktu s potencionální náhradou

Doba hájení je u konce a na Ostrovech se množí informace, že by prvním odvolaným koučem v novém ročníku Premier League mohl být Mikel Arteta. Arsenal zažívá hororový vstup do sezony a po třech odehraných kolech je bez zisku jediného bodu. Poslední místo v tabulce nutí vedení londýnského klubu k úvahám o změně na postu trenéra.

Nejprve šokující ztráta na půdě nováčka z Brentfordu, poté další neúspěchy proti Chelsea a Manchesteru City. To není cesta, která by vedla zpět do pohárové Evropy. O to více, když vedení klubu v létě uvolnilo poměrně velké finanční prostředky na příchod nových tváří.

Tradiční anglický gigant se trápí a léčba nezabírá ani od španělského trenéra, který přišel klub pozvednout z Manchesteru City. Díky bohatým zkušenostem pod Pepem Guardiolou měl vrátit Arsenal do popředí anglické tabulky, ale třeba i do Ligy mistrů, kde již Gunners několik sezon chybí.

Podle britského listu The Sun, který se odkazuje na zdroje z Itálie, je Arsenal v kontaktu s Antoniem Contem, který ještě před pár měsíci vedl Inter Milán. Nerazzurri pomohl k zisku titulu v Serii A, poté se však s klubem rozloučil vinou rozdílných vizí. V minulosti působil například v barvách londýnského rivala Chelsea.

Zdroj: thesun.co.uk

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.