Oslabuje Bayern cíleně svými nákupy zbytek Bundesligy? Když na to máme, nač se ohlížet, říká Müller

Oslabuje Bayern cíleně svými nákupy zbytek Bundesligy? Když na to máme, nač se ohlížet, říká Müller

V německé nejvyšší soutěži moc konkurence nemá, i když se občas objeví někdo, kdo na něj v tabulce nebezpečně dotírá. Může to být třeba Borussia Dortmund nebo Lipsko, ale bavorský obr zatím bez problémů sbírá jeden titul za druhým. A veřejnost u našich západních sousedů to dává za vinu i přestupové politice, která Bayernu umožňuje posilovat u přímé konkurence.

Z logického hlediska se nabízí otázka, proč nekupovat zajímavé hráče z ligy, ve které působí i Bayern. Právě tyto akvizice může vedení bavorského obra bedlivě sledovat během celé sezony a vyhodnotit si, zda by byly prospěšné i v Allianz Aréně.

Obhájce mistrovského titulu je po třech odehraných kolech na třetím místě, ale na čelo tabulky ztrácí pouhé dva body. Pikantní šlágr jej čeká právě po reprezentační přestávce, neboť již v sobotu změří síly s Lipskem. Právě z této adresy přišly v létě hráči Dayot Upamecano a marcel Sabitzer, ale i trenér Julian Nagelsmann.

„Žádný klub nemusí nikoho prodávat. A každý klub, stejně jako Bayern hledá kvalitu, kterou si může dovolit. A ta je nejlepší právě v týmech, které jsou v tabulce na naší úrovni,“ bránil reprezentační útočník Thomas Müller svého chlebodárce před zlými jazyky, které tvrdí, že Bayern úmyslně oslabuje své soupeře aktivitou na přestupovém trhu.

Zdroj: bild.de

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.