Bude mít Plzeň ještě v roce 2021 nového majitele? Šádek hledá silného, strategického a dlouhodobého partnera

Bude mít Plzeň ještě v roce 2021 nového majitele? Šádek hledá silného, strategického a dlouhodobého partnera

Viktoria Plzeň, jež patří od letošního března Adolfu Šádkovi, je na prodej, s tím, že zájemci jsou jak z domácí branže, tak ze zahraničí.

Majoritní balík akcií by mohl vyjít přibližně na 208 milionů korun, s tím, že příští vlastník by se musel zavázat k dlouhodobým a pravidelným investicím.

Jak zaznělo na portálu isport.blesk.cz, nový vlastník západočeské značky z Doosan arény by moh být znám do konce kalendářního roku 2021.

"Pan Šádek má zájem spolupracovat s někým, kdo do klubu bude investovat, aby byl dál úspěšný. Hledáme silného, strategického a dlouhodobého partnera. Může se to protáhnout, ale plán je mít do konce roku jasno. Takže určitě to je věc této sezony," citoval Deník Sport slova Jana Brabce z poradentské firmy Deloitte, jež má zamýšlený prodej v režii a ve které mimochodem jako konzultant pracuje i bývalý funkcionář Liberce a Slavie Jan Nezmar.

"U tohoto projektu jsem byl v určité fázi, nyní již to řeší odborníci na tuto problematiku z řad Deloitte. Více se k tomu nemůžu vyjadřovat," pronesl čtyřiačtyřicetiletý rodák z Opavy, jenž v uplynulé sezoně krátce pracoval také v Ekstraklase.

Na stránkách Sportu zaznělo, že by Paclíkův nástupce potřeboval uzavřít obchod do zimy, protože roční rozpočet na provoz ve výši 320 milionů korun má mít pokrytý zhruba z poloviny. Nic na tom nemění ani skutečnost, že na rekonstrukci tréninkového areálu v Luční ulici poskytne 80 milionů korun dotace od města.

Generální sponzor Doosan, podle nějž už se roky jmenuje i aréna ve Štruncových sadech, navíc snížila svou finanční podporu a jde to znát i na trikotech, v nichž hráči Viktorie nastupují ve Fortuna:lize.

Plzeň - Sparta, Slavia - Slovácko, Leverkusen - Dortmund, Lipsko - Bayern, PSG - Clermont, MS ve futsale s Českem!

Zdroj: isport.blesk.cz

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.