Van Buren touží po číslech: Poslední sezony nebyly z mé strany nejlepší, tak bych byl rád, kdyby se mi zase začalo dařit

Van Buren touží po číslech: Poslední sezony nebyly z mé strany nejlepší, tak bych byl rád, kdyby se mi zase začalo dařit

Devětadvacetiletý Nizozemec s minulostí v Esbjergu, Excelsioru či Den Haagu Mick van Buren hrál na české půdě výhradně na dvou adresách. Kromě Slavie prošel i Českými Budějovicemi, jejichž dres navlékne v nedávno započaté sezoně již podruhé v kariéře.

O tom, jestli bylo Dynamo variantou číslo 1...

"Variant bylo víc, objevily se nabídky na hostování i na přestup. Nakonec jsem zvolil České Budějovice, protože mi to přišlo jako nejlepší možnost. Tým zůstal podobný. Z nových hráčů znám Patrika Hellebranda a Jakuba Horu, se kterými už jsem nastupoval ve Slavii. Všechny ještě neznáme, ale brzy se jistě poznáme."

O tom, že se vrací na Střelecký ostrov po více než půl roce...

"Jsem opravdu rád, že mohu být zpátky. Cítím se dobře, jsem připravený do zápasů. Zažil jsem tady úspěšné období, tak se na to znovu těším. Dostal jsem několik zpráv ještě před tím, než jsem dorazil. Mám z ostatních velmi dobrý pocit a už se nemohu dočkat, až začneme. I mimo fotbal jsem v Budějovicích zažíval příjemné chvilky, což je další věc, proč jsem se rozhodl vrátit."

O tom, jaké bude mít na jihu země cíle...

"Chci co nejvíce pomoci týmu. Jak na hřišti, tak mimo něj. Věřím, že na kluky dokážu přenést vítěznou mentalitu a společně budeme úspěšní. Osobně bych si přál, abych dokázal být produktivní. Poslední sezony nebyly z mé strany nejlepší, tak bych byl rád, kdyby se mi zase začalo dařit."

O tom, jestli půjde do akce již v neděli proti Hradci Králové...

"Doufám, že ano. Připravený jsem, ale záleží na trenérovi, koho do zápasu postaví."

Zdroj: dynamocb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.