Sabitzer tuší, že se přestupem do Bayernu změnila i jeho role. V klubu se setká i s bývalým koučem Schicka

Sabitzer tuší, že se přestupem do Bayernu změnila i jeho role. V klubu se setká i s bývalým koučem Schicka

Na novou výzvu v Bayernu Mnichov se těší rakouský záložník Marcel Sabitzer. Ten koncem letního přestupového období opustil Lipsko, aby přestoupil do německého velkoklubu. V klubu si Sabitzer podle svých slov již začal zvykat. S novými spoluhráči již absolvoval první tréninky a transfer si zatím nemůže vynachválit.

Sedmadvacetiletému Rakušanovi by smlouva v saském klubu skončila v červnu 2022, a protože sám hráč už kontrakt nehodlal prodloužit, spekulovalo se o jeho odchodu již delší dobu. S nabídkou patnácti milionů eur o služby rakouského reprezentanta nakonec uspěl bavorský klub, kterému se záložník upsal na čtyři roky.

"V Mnichově jsem se okamžitě cítil skvěle, líbí se mi město i tréninkové centrum Bayernu, ze všeho jsem nadšen," citují média Sabitzera, jehož role se přestupem do Bayernu výrazně změnila. "V Lipsku jsem byl kapitánem a klíčovým hráčem, v Bayernu se stanu členem týmu a jsem si toho moc dobře vědom. Na můj post je obrovská konkurence, ale dám do toho vše," slíbil Sabitzer fanouškům. Aklimatizaci v klubu by mu měl usnadnit fakt, že se v kabině potká s obráncem Dayotem Upamecanem. Na lavičce úřadujícího německého mistra navíc nově sedí trenér Julian Nagelsmann, který ho vedl právě v Lipsku. V klubu v té době působil i český snajpr Patrik Schick.

Právě rakouský záložník chyběl svým spoluhráčm z národního týmu během zářijových kvalifikačních bojů, protože se u něj projevily problémy svalového charakteru. Možná i pro jeho absenci se Rakousku příliš nepovedla část kvalifikace o postup na mistrovství světa. 

Zdroj: sport-express.ru

Válka fotbalových organizací? FIFA chce hrát mistrovství světa každé dva roky. UEFA je zásadně proti

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.