Prodloužení smlouvy s Vrbou? Zájem by měly mít všechny strany a čeká se na podnět Rosického...

Prodloužení smlouvy s Vrbou? Zájem by měly mít všechny strany a čeká se na podnět Rosického...

Pavel Vrba už je ponořen do sparťanského projektu sedmý měsíc. Jak je s jeho dosavadním dopadem v sedmé městské části metropole spokojen generální ředitel letenského "S" František Čupr?

"Je to celé o spolupráci trenéra s Tomášem Rosickým. Od začátku je to v pořádku. Jsme konzistentní, pro Pavla Vrbu se rozhodl Tomáš, nakonec si ho přivedl. Komunikace mezi nimi je skvělá. Baví se každý den, Tom chodí na tréninky, rozebírají kádr, hráče. Tráví spolu spoustu času. Za celou dobu jsem nezaznamenal jediný konflikt nebo třeba jenom náznak problému. Integrace trenéra je od začátku bezproblémová. Jsem za to velice rád. Nečekal jsem, že to bude až takhle hladké. Na Pavlu Vrbovi si vážím toho, že má silnou motivaci uspět. Má obrovský hlad. Jeho touha být úspěšný se Spartou je silná, to je pro mě signál, že jsme se rozhodli správně," mnul si ruce čelní funkcionář aktuálního lídra Fortuna:ligy, jehož vyjádření vyšlo na portálu isport.blesk.cz.

Bývalý šéf Ludogorce Razgrad, Anži Machačkala či české reprezentace se vrátil do Fortuna:ligy s větším nadhledem, než tomu bylo u jeho poslední plzeňské mise a i jeho veřejná komunikace už nebývá tak napjatá, jako tomu tomu bylo v minulosti. "Pavel je specifický. Byla kolem něj vytvořená určitá bublina s ohledem na jeho komunikaci s novináři. Překvapilo mě ale, že ani v tomhle směru zatím žádný problém nenastal. To je dobře pro nás všechny," přidal na stránkách Deníku Sport Čupr.

Kontrakt na Letné ale renomovanému stratégovi běží už jen do června 2022. Co jednání o pokračování spolupráce? "Jsou tam dané opce k prodloužení smlouvy. Musíme si s trenérem sednout a dohodnout se, jak to bude vypadat. Počítám, že zájem bude ze všech stran. Vždy ctím pravidlo hierarchie a struktury, za sportovní úspěch primárně odpovídá Tomáš Rosický. Očekávám, že z jeho strany přijde podnět," zakončil na serveru iSport.cz ředitel dvanáctinásobného mistra Fortuna:ligy.

Čuprova predikce? Ve finále to skončí tak, že se o titul porveme se Slavií. A opravdu věřím, že si ho vezmeme zpět

Zdroj: isport.blesk.cz