Jak přijmou Vrbu v Plzni? Fanoušci na něj pískat nebudou. Spíš ocení, co pro klub udělal, myslí si Krejčí

Jak přijmou Vrbu v Plzni? Fanoušci na něj pískat nebudou. Spíš ocení, co pro klub udělal, myslí si Krejčí

Bude to match jako víno! A ještě opepřený tím, že se na lavičce hostů představí úspěšný trenér Pavel Vrba. Tedy muž, jenž je nesmazatelným písmem zapsán pro největší triumfy právě Viktorie. Dokáže teď Plzeň porazit coby lodivod Sparty? A jak ho asi přijmou fanoušci?

Jisté je, že pro Vrbu půjde o dost speciální zápas. Bude domácí kotel vyvolávat jeho jméno? Nebo ho spíš odmění pískotem za to, že si po svém konci v Plzni vybral za nový klub právě Spartu. Složité otázky, na něž odpověď dá až sobotní šlágr ve Štruncových sadech.

"Pavel odvedl v minulosti v Plzni spousty dobré práce. Byl nositelem úspěšné vlny tamního fotbalu, u fanoušků byl dost oblíbený. Řada z nich mu možná neodpustí, že přešel do Sparty. Ale očekávám, že v Plzni je dneska vyspělé publikum a přivítají ho dobře. Také pro něj to bude hodně zajímavý zápas. Ale je hodně zkušený trenér, ví, jak se na takové utkání připravit,“ uvedl v rozhovoru pro Deník Sport Karel Krejčí, který mu ve Viktorii i v české reprezentaci dělal dvorního asistenta.

"Určitě se na něj v Plzni pískat nebude, to bych byl hodně překvapený. Lidi spíš ocení, co pro plzeňský fotbal udělal. Samozřejmě se najdou lidé s jiným názorem, ale to je život. Někdy to není takové, že byste se zavděčil všem. Ale většina mu fandí," má jasno Krejčí, podle nějž je Vrbův rukopis už dobře patrný i na Letné.

"Tlačí je do ofenzivnějšího fotbalu. To je vidět, jsou schopní střílet více branek, i když se to naposledy lehce zaseklo. S Budějovicemi měli velkou převahu, ale nepadalo jim to tam. Jinak je tam jeho rukopis znát, hlavně doma zápasy zvládají a dávají dost branek. Takový fotbal baví hráče i fanoušky, všechno si tam sedlo," konstatoval Vrbův dlouholetý parťák.

Ten před šesti lety dokázal Spartu porazit i přesto, že celou druhou půli hrála jeho Plzeň v deseti. "Před pauzou se zbytečně nechal vyloučit Venca Procházka, když neudržel nervy. O přestávce jsem si v duchu říkal, že bych byl rád i za bod. Ale nám vyšla střídání a i v deseti jsme dali góly. Honza Baránek po standardce a Milan Petržela z brejku, vedli jsme dva nula a Sparta až v závěru snížila na 1:2. Výsledku a hlavně výkonu v deseti jsem si hodně považoval, Štruncovy sady to ocenily, byl plný barák. Určitě to byl jeden z vrcholů mistrovské sezony," uzavřel Krejčí.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.