Karviná posílila o fotbalového univerzála. Z Polska se do české soutěže vrací Bartl

Karviná posílila o fotbalového univerzála. Z Polska se do české soutěže vrací Bartl

Na poslední chvíli posílila Karviná o fotbalového univerzála Daniela Bartla. Toho času čtrnáctý tým FORTUNA:LIGY získal dvaatřicetiletého obránce či záložníka poté, co skončil v polském Rakówu Čzestochowa. 

"Dana jsme chtěli získat už dávno. Jsem moc rád, že se to tentokrát podařilo. Jde o univerzálního a poctivého fotbalistu. Věřím, že už v neděli bude připraven v Jablonci nastoupit," uvedl sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk pro klubový web.

Radost z příchodu fotbalového univerzála má i trenér Karviné Jozef Weber, který nebude v následujících dvou kolech nejvyšší soutěže koučovat svůj tým z lavičky kvůli trestu za slovní projev v posledním utkání se Slavií. „Je to kvalitní hráč se vztahem k regionu. Chtěli jsme získat ještě jednoho hráče na oba kraje hřiště, což Dan jako univerzál splňuje. Navíc velice dobře zná českou ligu, i když poslední tři sezóny strávil v zahraničí,“ uvedl na adresu fotbalisty, který bude za Slezany nastupovat s číslem 20, kouč Weber.

"Od 21 let jsem z domu a už jsem se chtěl s rodinou usadit a vrátit. Navíc jsme s panem Vlkem byli v pravidelném kontaktu a o zájmu Karviné jsem dobře věděl. S vedením klubu bylo jednání rychlé a jsem za to rád. Doufám, že týmu pomůžu," komentoval svůj návrat do české ligy Bartl.

Ten se vrací do nejvyšší soutěže po třech letech v zahraničí. Pro rodáka z Ostravy bude Karviná již pátou štací v české nejvyšší soutěži. Hrával totiž za Baník, Žižkov, Mladou Boleslav a naposledy Liberec. Bartl před odchodem do Polska odehrál v první lize 100 zápasů a vstřelil v nich šest vstřelených branek.

Zdroj: mfkkarvina.cz

Hradecký Dvořák ví, že Hradec mohl mít víc bodů, ale nejhůř na tom není. A vyhlíží derby s Pardubicemi