Utkání v Sofii se nám nepovedlo, ale už je to pryč. Doufám, že tu Beauguel zůstane, řekl Bílek po vítězství nad Spartou

Utkání v Sofii se nám nepovedlo, ale už je to pryč. Doufám, že tu Beauguel zůstane, řekl Bílek po vítězství nad Spartou
OBSAHUJE OHLASY

Spokojený mohl být po vítězství nad Spartou kormidelník Plzně Michal Bílek. Ten dostal možnost se k utkání vyjádřit bezprostředně po něm do kamer O2 TV Sport.

„Myslím si, že jsme dneska podali velmi dobrý výkon. To utkání se nám povedlo. Porazit Spartu je vždycky cenné. A jsou to velmi důležité tři body pro nás,“ komentoval bezprostředně po vítězném utkání trenér Plzně Michal Bílek vítězný zápas. „Sparta má svoji kvalitu, po zisku balónu byli velmi rychle vpředu, kde nám trošku zatápěli, ale myslím si, že jsme na ni byli velmi dobře připravení,“ podotkl poté k jejímu výkonu.

Kouč Plzně byl po utkání nucen vrátit se i k nepříjemné porážce s bulharskou Sofií a vypadnutí v play off do nové Konferenční ligy. „Teď si užíváme radost po Spartě. To utkání v Sofii se nám nepovedlo, tak jak jsme chtěli, ale je to pryč. Teď je potřeba se soustředit na ligu,“ má jasno Bílek.

„Myslím si, že všichni hráči dneska hráli velmi dobře,“ pochválil ještě jednou v televizi někdejší reprezentační trenér svůj výběr. „Kopic nastoupil po dlouhé době, protože byl dlouho zraněný, Sýkora dnes odehrál za nás druhý zápas. Oba to čapli a hráli velmi zkušeně,“ chválil trenér.

Ten by byl rád, kdyby v jeho mužstvu i nadále pokračoval francouzský útočník Jean-David Beauguel, který podal právě proti Spartě velmi dobrý výkon, ale veřejně prohlásil, že cítí, že potřebuje nový impuls, který už v Plzni nemá. „Beauguel je pro nás platný hráč. Pokud je zdravý a cítí se dobře, tak je k nezastavení a dnes potvrdil svoji kvalitu,“ přiznal Bílek s tím, že by byl velice rád, aby Francouz v Plzni pokračoval. „Uvidíme, uvidíme, jak to půjde. Všechno je samozřejmě v jednání. Já bych samozřejmě jako trenér byl rád, aby tady pokračoval, kdyby tady zůstal. Je to hráč, který je rozdílový. V koncovce je velmi silný, stejně jako v osobních soubojích, takže bych byl rád, kdyby zůstal,“ sdělil televizi.

Fortuna liga: Plzeň ve šlágru kola zdolala Spartu, Liberec ztratil dvougólové vedení a Baník otočil duel v Teplicích

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.