Exsparťan Žofčák dosáhl na významný slovenský milník: S nikým nezávodím. Jedinou překážkou jsem já sám

Exsparťan Žofčák dosáhl na významný slovenský milník: S nikým nezávodím. Jedinou překážkou jsem já sám

Kapitán Zemplínu Michalovce Igor Žofčák dosáhl v rámci slovenské nejvyšší soutěže na významný milník. Jako pátému hráči historie se mu totiž u našich východních sousedů podařilo překonat hranici 400 prvoligových zápasů.

Následoval tak kroky Tomáše Ďubeka, Miroslava Barčíka, Martina Poljovky a rekordmana Viktora Pečovského, jenž se nakonec zastavil na 422 duelech. "S nikým nezávodím. Jedinou překážkou jsem já sám. Vstanu v pět, 30 vteřin je těžkých, ale pak už to jde. V hlavě mám jen první zápas a tento poslední," přiblížil své myšlenkové pochody osmatřicetiletý fotbalista, jenž si dříve vyzkoušel také maďarskou ligu.

Stalo se tak v duelu se Spartakem Trnava, který však tým MFK nezvládl a prohrál 1:2. Exsparťanský záložník vnímal zvýšenou pozornost diváků, spoluhráčů i novinářů se svým typickým nadhledem. "Jsem na to zvyklý, takže to pro mě není nic nového," usmíval se webem sport.aktuality.sk citovaný funkční veterán.

Pátou stovku ligových vystoupení bude moci bývalý středopolař Jablonce či Slovanu Bratislava načít proti Zlatých Moravcům, což jsou nynější tabulkoví sousedé Zemplínu. "Člověk nikdy neví, jaký zápas bude jeho posledním. Nedá se to plánovat. Jsem hrdý na sebe i na svoje okolí. Bez rodiny a podpory lidí, které mám kolem sebe, bych na to nedosáhl," zakončil na sport.sk Žofčák, jenž na Slovensku debutoval na bratislavských Pasienkách proti Interu. Tehdy ještě oblékal trikot Ružomberoku.

Slavia s Unionem Berlín a na Bohemce, Sparta s Bröndby a s Jabloncem, Barca - Bayern, West Ham - Man Utd!

Zdroj: sport.sk