Fotbal milujeme díky emocím, říkal Beauguel. Sýkora se chtěl ukázat před rodinou a vyšlo mu to...

Fotbal milujeme díky emocím, říkal Beauguel. Sýkora se chtěl ukázat před rodinou a vyšlo mu to...

Autoři dvou ze tří plzeňských gólů do sparťanské sítě Jean-David Beauguel a Jan Sýkora byli po návratu do čela tabulky Fortuna:ligy nadšení.

Druhý jmenovaný sředopolař s nedlouhou minulostí v polské Ekstraklase byl na premiéru v Doosan aréně mimořádně nažhaven a natěšen. Když vstřelil vítěznou branku, jeho radost byla patrná snad i z oběžné dráhy...

"Hrozně cenné vítězství. Jsem velmi šťastný, že jsme to zvládli. Hráli jsme jako tým a ukázali sílu, jakou máme,“ neskrýval spokojenost exslávista, který v minulosti prošel také Jabloncem či Libercem.

"Byl jsem na zápas hrozně natěšený. Přišlo tolik lidí, měl jsem tu rodinu. Chtěl jsem se prostě ukázat a vyšlo to skvěle. Nejvíce mě těší, že jsem pomohl týmu, od toho jsem na hřišti byl,“ přidal nový svěřenec Michala Bílka.

"Atmosféra byla skvělá. Chtěl bych fanouškům za celý tým poděkovat. Hnali nás, fandili, vlili nám krev do žil. Jsme první v tabulce a to si myslím, že je samo o sobě pozvánka třeba i na příští víkend, kdy nás čeká výroční zápas s Budějovicemi," připomněl nejbližší program Viktorie Sýkora, jehož slova nabídl web fcviktoria.cz.

V podobném duchu hovořil také někdejší forvard Waalwijku, Dukly či Zlína JDB, jenž operuje na západě země od úvodu roku 2019. I jeho více než 10 tisíc diváků nadchlo. "Moc nám to chybělo. Ještě nedávno jsme hráli před prázdnými stadiony, teďko před plným. Fanoušci nás hnali. Fotbal milujeme díky emocím a jsem šťastný, že jsem dal gól a hlavně, že máme tři body! Příští týden čeká celá klub speciální zápas. Doufám, že to bude dobrá oslava bude tu co nejvíce fanoušků,“ uzavřel devětadvacetiletý francouzský útočník, pro něhož šlo o čtvrtou ligovou trefu v sezoně, což je na jeho 301 odehraných minut výborná bilance.

Jak to vypadá směrem k Bröndby s návraty Dočkala, Krejčího či Čelůstky? Jeden z nich už k dispozici bude...

Zdroj: fcviktoria.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.