Sedm největších nadějí české brankářské školy, které už se i v mladém věku živí fotbalem v zahraničí

Čeští brankáři usazení v evropských zahraničních soutěžích nejsou žádnou výjimečnou anomálií a právě teď si vydělávají na chleba za hranicemi rodné země například Pavlenka, Vaclík, Koubek, Hladký, Holý či Zima. Venku už ovšem operují také nadějní mladíci, kteří mají ve fotbalové branži stále hodně před sebou a na něž si nyní server eFotbal.cz posvítí.

Martin Jedlička, 23 let, Dunajská Streda, cena 600 tisíc eur

Bývalý český reprezentant do jednadvaceti let Martin Jedlička naposledy působil v českém prostředí v sezoně 2017/2018, kdy byl náhradníkem Mladé Boleslavi. Už více než tři roky je však expříbramský brankář na misi u našich východních sousedů, s tím, že s výjimkou krátkodobého hostování v Šamoríně působí po celou dobu v Dunajské Stredě, kde je jedničkou i čtvrtou sezonu v řadě.

Adam Stejskal, 19 let, FC Liefering, cena 325 tisíc eur

Devatenáctiletý brněnský rodák Adam Stejskal chytal naposledy v Česku jakožto mládežník, neboť už je pár let usazen v rakouské branži, v rámci níž patří tamnímu úřadujícímu šampionovi Red Bullu Salzburg. Právě teď ho ale najdeme v druholigovém Lieferingu, což je farma zmíněného obra a v dosavadních sedmi kolech byl v akci pětkrát, s tím, že ve dvou případech dostal šanci ještě o dva roky mladší německý konkurent Krumrey.