Tecl? Posměšky mu moc nepomohou. Já mu obrovsky fandím, vím, jaký je to člověk, jak je oblíbený v kabině, říká Švancara

Tecl? Posměšky mu moc nepomohou. Já mu obrovsky fandím, vím, jaký je to člověk, jak je oblíbený v kabině, říká Švancara

Věděli jste o tom, že má jednatřicetiletý forvard Stanislav Tecl na svém kontě již šest titulů pro mistra české nejvyšší soutěže? Když se k tomu přičtou i tři triumfy v domácím poháru, týmových trofejí už opravdu nemá málo.

Z individuálního hlediska to - pokud jde o čísla a produktivitu - v posledních letech ovšem žádná velká hitparáda není a jeho kariérním rekordem je 12 ligových tref z ročníku 2013/2014, kdy působil ve Viktorii Plzeň.

V tomto ročníku bývalý forvard Jablonce či Jihlavy skóroval dvakrát, což není na dva starty v základní sestavě a 235 odehraných minut až tak špatné. Mezi fanoušky však opravdu pověst kanonýra nemá...

"Druhý gól proti Slovácku dal Standa Tecl, což mu hrozně přeju. Když jsem hrál já, sociální média ještě neměla takovou moc, ale dokážu si představit, že není nic příjemného, když si z něj fanoušci dělají legraci. Vtipům typu "Poslední přání před popravou? Ať střílí Standa Tecl!" se sice můžeme zasmát, ale samotnému hráči to moc nepomůže. Já mu obrovsky fandím, vím, jaký je to člověk, jak je oblíbený v kabině," uvedl ve svém sloupku pro aktualne.cz třiačtyřicetiletý odborník Petr Švancara, jehož názor zazněl na serveru aktualne.cz.

"Psychika je pro útočníka velmi důležitá, a když mu to tam nepadá, zákonitě jde dolů. Neříkám, že gólem proti Slovácku Standa zacpe kritikům ústa, to se forvardům daří jen velmi těžko, tedy pokud se nejmenují Ronaldo. Důležité ale je, že se do šancí dostává," doplnil na aktualne.cz Švancara, čímž připomněl slova Jindřicha Trpišovského, jenž o Teclovi vždy hovoří v podobném duchu.

16. září hostí vršovické "S" bundesligový Union Berlín. Jestlipak se ostřílený konkurent Kuchty, Schranze, Krmenčíka a spol. zaskví i na evropském poli?

Na hlavu poražený Vrba. A zbláznil se Trpišovský? Nikoli, byť Slavia bez stoperů málem spadla do Csaplárovy pasti

Zdroj: aktualne.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.