Darida po boku Haalanda. Dvě asistence dostaly českého středopolaře do sestavy kola Bundesligy

Darida po boku Haalanda. Dvě asistence dostaly českého středopolaře do sestavy kola Bundesligy

Po boku norské fotbalové hvězdy Erlinga Haalanda se objevil Vladimír Darida díky dvěma asistencím ve čtvrtém kola Bundesligy. Darida tím výrazně přispěl k výhře své Herthy Berlín nad Bochumí 3:1.

Darida nejprve vybídl v 37. minutě k první trefě Serdara, který se po šikovném uvolnění trefil přesně k tyči. Druhou trefou, kterou Serdar přidal o šest minut později se pravděpodobně dostal do sestavy spolu s Daridou.

Středopolař Herthy, který po úspěšném EURO 2021 ukončil reprezentační karieru v českém národním týmu, pak přidal ještě jednu úspěšnou asistenci, když v 78. minutě poslal míč doprava Myzianemu Maolidovi, jenž třetí brankou pojistil první vítězství Herthy v sezoně.

Daridovi se v Německu daří dlouhodobě. V roce 2016 jej server Bundesliga.com pravidelně zařazoval mezi nejlepší záložníky v Německu. Exkapitán české reprezentace navíc patří mezi nejběhavější fotbalisty Bundesligy.

Celá sestava 4. kola podle serveru Bundesliga.com:

Luthe (Union Berlín) - Gießelmann (Union Berlín), Davies (Bayern Mnichov), Schmitz (Cologne) - Löwen (Bochum), Serdar (Hertha Berlín), Darida (Hertha Berlín), Lars Stindl (Borussia Mönchengladbach) - Sane (Bayern Mnichov), Haaland (Borussia Dortmund), Marmoush (VfB Stuttgart).

Zdroj: Bundesliga.com

 Čerstvý vzkaz na Letnou: Jestli chce mít Sparta velké cíle, musí řešit výkon managementu...