PSG vrátilo úder prezidentovi La Ligy za jeho výroky o věku hráčů a přestupové politice

PSG vrátilo úder prezidentovi La Ligy za jeho výroky o věku hráčů a přestupové politice

Funkcionáři francouzského Paris Saint-Germain se tvrdě ohradili proti slovům prezidenta La Ligy Javiera Tebase, který si nebral servítky na přestupovou politiku klubu s ohledem na věk a výdaje jeho posil. Podle PSG by si měl Tebas hledět svého a raději se zaměřit na dluhy a špatné řízení španělské soutěže.

Šéf La Ligy patří mezi dlouholeté kritiky výdajů PSG a na tiskové konferenci prohlásil, že výdaje klubu za letní podpisy smluv s pětatřicetiletým Sergiem Ramosem z Realu Madrid nebo jen o rok mladším Lionelem Messim z Barcelony považuje za nebezpečné pro fotbal. „PSG vzhledem k věku některých svých hráčů vypadá jako liga legend,“ prohlásil Tebas. „La Liga má mladé hráče jako Vinicius Junior. Problém jménem PSG vyřešíme. To, co PSG dělá, je stejně nebezpečné jako Superliga,“ dodal s tím, že La Liga bude růst i po Messiho odchodu.

PSG se na Tebasovy komentáře rozhodlo odpovědět v dopise generálního sekretáře klubu Victoriana Melera. Ten uvedl, že by se měl Tebes zabývat spíše problémy španělského fotbalu a rebelujících klubů Realu Madrid a Barcelony, které se doposud nevzdaly projektu evropské Superligy. „Čas od času si dovolíte veřejně útočit na francouzskou ligu, náš klub a naše hráče, společně s hráči jiných klubů a fanoušky francouzského fotbalu, přičemž neustále zveřejňujete urážlivé a hanlivé výroky, které naznačují, že nedodržujeme pravidla finančních regulí a jiná nepodložená prohlášení,“ napsal Melero v dopise směřovaném Tebasovi. „Francouzská liga nečekala, stejně jako vaše liga, až do posledních let, aby podnikla kroky a zavedla přísné finanční limity,“ poznamenal dále.

„Nyní je však veřejně známo, že některé španělské kluby a vaše liga čelí neudržitelnému zadlužení kvůli špatnému hospodaření, nemluvě o způsobu financování španělského fotbalu v posledním desetiletí. Vaše komentáře k věku hráčů, kteří se rozhodli opustit vaši soutěž, nejenže uráží samotné hráče, ale také miliony fanoušků po celém světě, kteří je zbožňují,“ vrátil úder generální sekretář nového klubu Messiho a dodal: „Jsme překvapeni, že nesoustředíte svoji pozornost spíše na dva kluby ve vaší lize, které zůstávají vytrvale zaměřeny na rozbití vaší ligy a evropského fotbalu jako celku,“ napsal zástupce PSG šéfovi La Ligy štiplavou poznámku.

Zdroj: SkySports.com

Walesu hrozí, že bude v říjnové kvalifikaci s Českem bez kapitána Balea. Má poraněný stehenní sval

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.