Guľova práce nese ovoce. Wisla dala nejvíc gólů, Frydrych je nejgólovější zadák a Hanousek nejlepší asistent Ekstraklasy

Guľova práce nese ovoce. Wisla dala nejvíc gólů, Frydrych je nejgólovější zadák a Hanousek nejlepší asistent Ekstraklasy

Wisla Kraków, jíž v létě převzal explzeňský odborník Adrián Guľa, vstoupila do nového ročníku Ekstraklasy mnohem lépe než v uplynulé sezoně a v tabulce jí po úvodních sedmi kolech patří průběžná čtvrtá pozice.

Třináctinásobný šampion polské nejvyšší soutěže, jehož trikot stále obléká i majitel a legenda tamního fotbalu v jedné osobě Jakub Błaszczykowski, zatím nastřílel 13 branek, což je společně s lídrem Lechem Poznaň nejvíce ze všech osmnácti týmů.

A neztratí se ani čeští krajánci. Jednatřicetiletý exslávistický stoper Michal Frydrych je díky dvěma trefám aktuálně nejproduktivnějším zadákem soutěže, když je na stejném čísle jako jeho klubový spoluhráč Kliment či krajan Přikryl.

Daří se i o tři roky mladšímu Matěji Hanouskovi, jenž dorazil do Krakówa ze Sparty a právě teď spolu s týmovými kolegy škvarkou a Hugim opanuje tabulku nejlepších gólových asistentů, kdy všichni zařídili tři trefy svého mužstva.

Nejbližší prověrka pro čtyři zápasy neporaženou Wislu ovšem bude v pátek 17. září hodně těžká - Guľa totiž své svěřence přiveze do Poznaně, kde sídlí vedoucí Lech i s jeho bývalým svěřencem z Doosan arény Adrielem Ba Louou.

Nejlepší asistenti po sedmi kolech Ekstraklasy:

M. Hanousek (Wisla) - 3
D. Hugi (Wisla) - 3
M. Škvarka (Wisla) - 3