Tecl: Když jsem byl mladý, tak jsem si taky přál odejít do zahraničí, ale, peníze nejsou všechno

Tecl: Když jsem byl mladý, tak jsem si taky přál odejít do zahraničí, ale, peníze nejsou všechno

Čerstvě jednatřicetiletý slávistický forvard Stanislav Tecl strávil svou dosavadní kariéru výhradně v rodné zemi a kromě současné vršovické adresy bojoval i za Jihlavu, Plzeň nebo Jablonec.

Nelákalo by ho zkusit alespoň jednou zahraniční angažmá? "Když jsem byl mladý, tak jsem si taky přál odejít na zahraniční angažmá. Ale nikdy na stole taková nabídka neležela, peníze nejsou všechno. Vážím si, že můžu být ve Slavii, kde jsem spokojený a šťastný. Nemám důvod odtud odcházet," uvedl na stránkách gol.cz svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského, jenž má na Sinobo Stadium platný kontrakt do června 2023.

Ten je v Edenu spokojen i přesto, že v Edenu není vyloženě nepostradatelným a v této sezoně Fortuna:ligy hrál od začátku pouze dvakrát. "Lavička není nikdy příjemná. Ve třiceti to ale vnímáte jinak než ve dvaceti. Když jsem minulou sezonu viděl Jana Kuchtu, jak skvěle hrál a sázel pravidelně góly, tak jsem mu to přál. Nejsme konkurenti, snažíme se všichni tři pomoci týmu, aby uspěl, takhle to máme ve Slavii nastavené. Ukáže se to v klíčových a krizových chvílích, kterými jsme si prošli na začátku sezony," doplnil v interview pro Gól rodák z Jindřichova Hradce.

V mistrovském týmu to přitom nemá kvůli slabší produktivitě vůbec snadné. Podporu trenérského štábu má, to ano, nicméně část fanoušků mu za zahazování šancí nemůže přijít na jméno. "Na sociálních sítích sice nejsem, ale vím, co se na nich odehrávalo. Snažím se fotbalové věci domů nenosit, nebo jen minimálně. Zvládám to od rodiny oddělit, i tuhle situaci jsme neřešili. Asi by bylo horší, kdyby starší syn Matěj už uměl číst a mohl by se tím trápit víc než my s manželkou. Přišlo to v době, kdy se narodil druhý syn a měla úplně jiné starosti. Já jsem jí moc nepomohl, měli jsme tak nabitý program, že jsem byl v měsíci doma snad jen čtyři dny," přiblížil Tecl, jehož vyjádření vyšlo na gol.cz.

Tento týden čeká na jeho tým nejen Union Berlín, ale i pražské derby v Ďolíčku s Bohemians 1905, což není i přes nejmenší výjezdovou vzdálenost zrovna oblíbený protivník Slavie. "V Ďolíčku se nám dlouhodobě moc nedaří, utkání tam jsou pro nás těžší než na ostatních ligových stadionech, ať hrajeme s Bohemkou, nebo s Pardubicemi, které tam mají druhou sezonu domácí azyl. Už bychom to potřebovali zlomit dobrým a vítězným zápasem," uzavřel na gol.cz devítinásobný reprezentant země.

Tecl? Posměšky mu moc nepomohou. Já mu obrovsky fandím, vím, jaký je to člověk, jak je oblíbený v kabině, říká Švancara

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.