Slavii údajně zajímá mladý talent, který ji před pár dny vstřelil v Edenu svou premiérovou ligovou branku

Slavii údajně zajímá mladý talent, který ji před pár dny vstřelil v Edenu svou premiérovou ligovou branku

I když si Slovácko v posledních týdnech a možná i měsících stěžuje, že mu po odchodu Jana Klimenta chybí gólový útočník, jeden ofenzivní poklad ve svém kádru přeci jen má.

Je jím osmnáctiletý mládežnický reprezentant Česka Filip Vecheta, o jehož talentu už se mluví a píše nejméně dvě sezony.

Ve Fortuna:lize debutoval v květnu 2019 jakožto šestnáctiletý a byť pak měl dlouhou prvoligovou pauzu, v právě probíhajícím ročníku už příležitosti dostává.

Doposud šel do akce jako střídající žolík pětkrát a dohromady strávil na trávnících 86 minut čistého času, s tím, že už má na kontě i jeden přesný zásah proti Slavii.

A může to být i paradox, neboť právě úřadující mistři z Edenu mají o jeho podpisu uvažovat...

Tím spíš, že mu končí kontrakt v Uherském Hradišti (alespoň podle údajů transfermarkt.com) již 31. prosince 2021 a na Sinobo Stadium si dovedou představit, že by zkusili ofenzivní naději přetáhnout do metropole.

Vytáhlý mladík už má mít na stole návrh na prodloužení kontraktu, ale zatím nic podepsáno není. "Jednáme o prodloužení jeho smlouvy,“ potvrdil Sportem citovaný trenér Martin Svědík.

Pakliže by se bývalý hráč Znojma rozhodl, že by přijal obří výzvu v podobě slavného pražského "S", Jaroslav Tvrdík, respektive jeho sportovní ředitel Jiří Bílek, by mohli s jejich vyhlédnutým cílem začít jednat již v lednu.

A v takovém případě by se nepochybně jednalo o finančně výhodný transfer. Pár měsíců do konce smlouvy je přeci jen méně než nějaký dlouhodobý úvazek.

Sám konkurent Šašinky a Cicilii má ale teď v hlavě zejména nadcházející domácí ligovou bitvu, jíž je sobotní regionální derby se Zlínem.

Slavii už na vršovický stůl přistála nabídka na Samka. Boloňa však v Edenu finančně nikoho neomráčila...

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.